Skocz do zawartości

[P II] szkła reflektorów.


Lynda

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie? są szanse gdzieś dorwać same szkła reflektorów?

Allegro milczy, hurtownie również. Czy ktoś się z tym spotkał kiedyś może?

Reflektory mam sprawne, więc szkoda pakować złotówki w nowe, tylko szkła matowe. Czy zostaje tylko ewentualna polerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie? są szanse gdzieś dorwać same szkła reflektorów?

> Allegro milczy, hurtownie również. Czy ktoś się z tym spotkał kiedyś może?

> Reflektory mam sprawne, więc szkoda pakować złotówki w nowe, tylko szkła matowe. Czy zostaje tylko

> ewentualna polerka?

nie ma w sprzedaży

lampa nie ma szkła to jest odlew plastikowy i jest integralną częścią lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje tylko polerka, klosze sa chyba z poliweglanu i nie wystepuja jako czesc zamienna.

no cóż.. wolny dzień, czteropak, kilka papierów ściernych i heja spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup se zamienniki, bo "szklo" to jedno, a wypalone odblysniki to drugie.

Zamienniki to sie nadaja, ale na przyslowiowy "smar do nart". Zeby nie bylo, to sprawdzone organoleptycznie na siostry PII i nie tylko.

Lepiej wymyc obecne lampy w zwymarce i wypolerowac szkla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup se zamienniki, bo "szklo" to jedno, a wypalone odblysniki to drugie.

jakbyś zobaczył moje klosze to byś uznał, że może jednak to zrobi różnicę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie znam Twojej siostry, ale mam DJ AUTO od roku i sa ok, a do tego nie paruja.

Ale zaczna, niech tylko uszczelka siadzie. Oryginaly nie paruja, jesli dobrze sie zamyka klapy i uszczelki sa ok.

A porownywales je z nowymi oryginalami?? To dopiero bys zauwazyl, ze podrobki sa lipne.

Ja mialem do czynienia z dwoma firmami, jedna Depo, drugiej nie pamietam. W przypadku tych pierwszych to swieczka daje lepsze swiatlo, drugie po roku uzytkowania byly matowe ja matowa zarowka. Tak slonce je zniszczylo. Stary 6-cio letni wygladal 1000 razy lepiej.

Lepiej kupic w dobrym stanie uzywki niz jakies badziewne podrobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oddawałem reflektory do regeneracji, efekt fajny, przez pół roku.

Niestety, po polerce, pół roku i szkła matowe.

Zastanawiam się teraz czym zabezpieczyć po polerowaniu reflektor, aby tak szybko nie matowiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Oddawałem reflektory do regeneracji, efekt fajny, przez pół roku.

> Niestety, po polerce, pół roku i szkła matowe.

> Zastanawiam się teraz czym zabezpieczyć po polerowaniu reflektor, aby tak szybko nie matowiał.

czyli i tak i tak trzeba powtórkę robić z rozrywki albo znaleźć sposób na jakieś zabezpieczenie?

Przyznam szczerze koszta oryginalnego valneo mnie przerażają, a jak już mam oryginały to dobrze jakby zostały wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To czym zabezpieczyć zabezpieczone w ten sposób Tworzywo, przed "matownieniem powierzchniowym" ? Można bezbarwnym cienko "psiknąć", czy zaczną się problemy z "rozproszeniem" światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czym zabezpieczyć zabezpieczone w ten sposób Tworzywo,

> przed "matownieniem powierzchniowym"?

> Można bezbarwnym cienko "psiknąć", czy zaczną się problemy z "rozproszeniem" światła ?

zalozylm zamienniki i po roku wygladaja zupelnie przyzwoicie. nie wiem czy jest sens rzezbic... kosztowaly 200zl za sztuke (wersja H7+H7+H1). roznica byla kolosalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skad takie info?

> dodatek antyUV jest w calosci tworzywa, ktore wtryskuje sie do formy, IMO.

i jest natryskiwany bardzo cienka warstwa od zewnetrznej strony. jedni robia to dobrze drudzy kiepsko.

zamienniki reflektorow do PII mozna sobie darowac.

nie posiadales tego modelu od nowosci dlatego nie wiesz jak swieca te reflektory.

kiedy nie posiadalem swiatel dziennych reflektory wymienialem co 2 lata na nowe. jakosc wykonania swiatel mijania przez VALEO i tak bije na glowe zamienniki.

w kazdej ksiazce nawet skryptach na politechnice jest napisane ze tzw "soczewka" daje lepszy rozklad swiatla oraz zasieg w porownaniu z odblysnikiem - wiekszosc podnieca sie tym, ze jest "luna" swiatla przed autem a do tego slabo oswietlone pobocza.

niestety stacje diagnostyczne nie ogarniaja ustawienia swiatel mijania - o drogowych nie wspomne dlatego to potenguje negatywne odczucia w stosunku do swiatel mijania/drogowych w punto II.

tyle w temacie i z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jest natryskiwany bardzo cienka warstwa od zewnetrznej strony.

pytam: skad takie info?

> zamienniki reflektorow do PII mozna sobie darowac.

to Twoje zdanie. ja mialem zamienniki, ktore wsadzil ktos jeszcze przed Matadorem i Lukaszemsc. na zdjeciach widac jak zniszczone byly odblysniki i zmatowiony plastik "szkla"

> nie posiadales tego modelu od nowosci dlatego nie wiesz jak swieca te reflektory.

ale widzialem, ze wypalony zamiennik dzialal fatalnie, a nowy od roku swieci dobrze, wiec polecam. widac, ze pomiedzy linia swiatla, a cienia pojawia sie zjawisko aberracji chromatycznej, co wskazuje na slabe wykonanie, ale...

> niestety stacje diagnostyczne nie ogarniaja ustawienia swiatel mijania - o drogowych nie wspomne

> dlatego to potenguje negatywne odczucia w stosunku do swiatel mijania/drogowych w punto II.

...moje ustawili. mijania i drogowe swieca rowno i IMO dobrze. ale mialem farta.

to co, bede we wrzesniu na slasku, ktory chce sie ustawic na porownanie swiatel? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... widac, ze pomiedzy linia swiatla, a cienia pojawia sie zjawisko aberracji chromatycznej, co wskazuje na slabe wykonanie, ale...

W oryginałach też to jest i mam tak od nowości - według mnie to jest kwestia soczewki - na małym obszarze rozpraszane jest silne światło - w reflektorach "lustrzanych" tego nie ma bo większa jest powierzchnia i łatwiej to skorygować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... albo "czerwienie" albo "niebieskie". jesli lewy i prawy maja inne, to wskazanie na slaba jakosc wykonania.

U mnie oba są jednakowe - niebieskie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.