Skocz do zawartości

Brava 1.6 - dziwny problem z benzyną.


Rekomendowane odpowiedzi

Brava 1.6 16v, '96 z instalacją gazową I gen. z emulatorem sondy facepalm%5B1%5D.gif

Odpalam na benzynie - idealnie.

Jadę - idealnie, power itp, wszystko cacy.

Po 20 - 30 sekundach... buuuuuuuuuuuuu, wielki zamuł. Są tylko wolne obroty, wciśnięcie gazu powoduje tak jakby odcinkę, auto nie jedzie.

Na postoju jak wciskam gaz to prycha, kicha, puszcza czarne bąki i w końcu się wkręca po chwili.

Gaszę - odpalam i znowu jedzie 20-30 sekund i to samo.

Mierzyłem ciśnienie paliwa - jest lekko ponad 3 bary.

Filtr paliwa już zmieniłem, nic nie pomogło, pompa w sumie jest druga bo na poprzedniej było to samo, nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Próbowałem się wpiąć diagnostycznie ale za wu-ja nie chciało sie połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobne objawy mialem przy uszkodzonej lambdzie

Odpiąłem ją i było bez zmian.

> Moze gazownia cos odciela

Możliwe, tyle że jeszcze na jesieni to działało, potem było dużo dłubania przy wielu rzeczach i ... nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skasować samoadaptację i poprawić emulację...

Napisałbyś jednego posta od a do z?

Jaki sprzęt jest potrzebny, żeby to skasować?

Czy każdy "komp" do diagnostyki potrafi to skasować?

Nie znam się na tej diagnostyce komputerowej w zasadzie.

Próbowaliśmy sprzętem Delphi ale za nic na świecie nie chciał się połączyć, obok moje uno pyk i widział.

Sprawdziliśmy wszystkie kable, piny, wtyczki - wszystko jak na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałbyś jednego posta od a do z?

> Jaki sprzęt jest potrzebny, żeby to skasować?

> Czy każdy "komp" do diagnostyki potrafi to skasować?

> Nie znam się na tej diagnostyce komputerowej w zasadzie.

> Próbowaliśmy sprzętem Delphi ale za nic na świecie nie chciał się połączyć, obok moje uno pyk i

> widział.

> Sprawdziliśmy wszystkie kable, piny, wtyczki - wszystko jak na schemacie.

Polecam Toshiby Sateliitki do "zabawy w diagnostę", bynajmniej u mnie się sprawdziła... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Toshiby Sateliitki do "zabawy w diagnostę", bynajmniej u mnie się sprawdziła...

A cóż jest takiego w tych laptopach co stawia je wyżej od innych, w końcu i tak jakiś interface trzeba mieć. Czy ktoś mógłby napisać coś bardziej pomocnego i mniej enigmatycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok a soft do tego interfejsu dają w cenie? Nic tam nie piszą o sofcie, jaki soft do tego?

Jak nie dadzą to sobie ściągniesz bo zdaje się, że Visa jest darmowa.

Jest haczyk, jak zbyt mocno rozjechała Ci się mapa to nie skasujesz sam, trzeba ECU rozebrać i wrzucić nowy wsad. Niestety jest to dość droga zabawa, więcej dowiesz się wpisując w szukajce: rozjechana mapa.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie dadzą to sobie ściągniesz bo zdaje się, że Visa jest darmowa.

> Jest haczyk, jak zbyt mocno rozjechała Ci się mapa to nie skasujesz sam, trzeba ECU rozebrać i

> wrzucić nowy wsad. Niestety jest to dość droga zabawa, więcej dowiesz się wpisując w szukajce:

> rozjechana mapa.

> Pozdrawiam BAS

No i dochodzimy pomalutku do sedna... że taniej zmienić ecu? Tylko kupić taki, w którym na pewno nie ma immo i nie jest rozjechany to dopiero wyzwanie.

BTW - jak uniknąć tego rozjeżdżania map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dochodzimy pomalutku do sedna... że taniej zmienić ecu?

Tego nie powiedziałem.

> Tylko kupić taki, w którym na pewno

> nie ma immo i nie jest rozjechany to dopiero wyzwanie.

Da się.

> BTW - jak uniknąć tego rozjeżdżania map?

Mieć dobrze zrobioną emulację(chyba na masę) albo sekwencję.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glaca! Ja tam się nie znam za bardzo ale pamiętam że kiedyś miałem identyczny problem smile.gif Nic sam nie dłubałem bo nie umiem ale oddałem auto do zaufanego warsztatu zresztą specjalizującego się w instalacjach gazowych i po krótkiej diagnostyce zamontowaniu jakiegoś przekaźnika wgraniu czegoś z laptopa oraz skasowaniu błędów autko chodzi jak złoto do dziś smile.gif W diagnozie słyszałem słowa: mapa, rozjechana, autoadaptacja, brak, zrobimy, będzie OK smile.gifsmile.gifsmile.gif

Nie pamiętam kosztów ale coś około 150 zł i pozostawienie auta na 3 godziny! Czasem lepiej pozostawić samochód specjalistom 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałbyś jednego posta od a do z?

Napisał od A do Z

Emulator sondy L pierdoły emuluje

To powoduje pierdoły w samoadaptacji

To powoduje prace silnika jaką masz

Czyli - poprawić emulację, skasowac samoadaptację, jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kliken do tego musisz mieć komputer z 2x port COM (RS232).

> Uprzedzając kolejne pytanie: Sterownik Twojego silnika nie jest obsługiwany przez FiatECUscan.

> Pozdrawiam BAS

Czy euroscany na USB nie zadziałają tak samo ? Pytam bo objawy mam podobne (cacy na gazie a na benzynie padaka) i przy okazji szukam interfejsu do Marei 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glaca! Ja tam się nie znam za bardzo ale pamiętam że kiedyś miałem identyczny problem Nic sam nie

> dłubałem bo nie umiem ale oddałem auto do zaufanego warsztatu zresztą specjalizującego się w

> instalacjach gazowych i po krótkiej diagnostyce zamontowaniu jakiegoś przekaźnika wgraniu

> czegoś z laptopa oraz skasowaniu błędów autko chodzi jak złoto do dziś W diagnozie słyszałem

> słowa: mapa, rozjechana, autoadaptacja, brak, zrobimy, będzie OK

> Nie pamiętam kosztów ale coś około 150 zł i pozostawienie auta na 3 godziny! Czasem lepiej

> pozostawić samochód specjalistom

To nie o specjalistów chodzi tylko o sprzęt którego nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.