Skocz do zawartości

"Check engine" - błędy sondy, - ale której?


Stefekp80

Rekomendowane odpowiedzi

Zapalił mi się check, wymrugałem sobie błąd (0136), po kilku poprawnych uruchomieniach auta check zgasł, więc zignorowałem ten fakt. Po kilku dniach znowu pojawił się błąd (0130) i też sam zgasł.

Za trzecim razem, gdy wyskoczył błąd skumałem, że wyskakuje tylko, gdy jeżdżę z włączoną klimatyzacją. Pojechałem w końcu na komputer i tam wyszły tylko dwa błędy pierwszy:

P0136 - o2 sensor circuit high voltage (B1 S2) - not present (Sygnał sondy za wysoki)

P0130 - o2 sensor circuit circuit malfunction (Bank1, Sensor 1) - Invlid (Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy? l)

Czy ktoś się już spotkał z występowaniem takich błędów podczas używania klimy? Tydzień bez klimy i błąd znika. I nie wiem, o którą sondę chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Pojechałem w końcu na komputer i tam wyszły tylko dwa błędy pierwszy:

Skoro kompem były odczytane kody to meches powiniem Ci powiedzieć która to Sonda.

Tak było u mnie. Pokazał mi pracę 1 Sondy a potem drugiej.

> P0136 (Sygnał sondy za wysoki)

W moich kodach błędów na samym końcu wiersza jest znaczek (2) . Domyślałem się że to właśnie chodzi

o drugą SL. Mechanik mi to potwierdził właśnie kompem.

> Czy ktoś się już spotkał z występowaniem takich błędów podczas używania klimy?

Ja nie. Mnie zawsze wywalało błąd gdy hamowałem silnikiem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błąd dotyczy obu sond. Tzn sprawcą jest pierwsza sonda (130 - sensor 1), a po pewnym czasie dołącza

> do niej druga. Masz zbyt bogatą mieszankę.

Rozumiem, że sondy są sprawne i nie trzeba ich wymieniać?

Przyczyny trzeba szukać gdzie indziej? Jakieś sugestie? Obecnie błędów brak bo już dwa tygodnie klimy nie włączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę problem z umasieniem. Z klimą to się zapewne o tyle wiąże, że włącza się wtedy wiatrak czyli duży odbiornik energii. Robi się spadek napięcia na kulawej masie - tzn podciąga poziom masy do której jest sonda podłączona w górę i przekłamuje jej wskazanie. Czy faktycznie to jest to zjawisko - łatwo wykryć podłaczając sie jakims programem diagnostycznym do ECM i testując zachowanie sygnału z sondy na załączanie się wiatraka klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.