Skocz do zawartości

Jak to jest z 1.9 dci w megane II naprawdę .


Pawelek_S

Rekomendowane odpowiedzi

Panewki a ja słyszałem ze owszem lecą ale w 1.5 dci????

A tak na marginesie jak te 1.5 bardzo mulą ?

Pytam bo jest ich sporo w ofercie .

Jak jedzie 1.9 to wiem bo brat ma i no,,,,super jak dla mnie .

Pytam o te 1.5 bo może bym się skusił ,do tej pory miałem astrę II z motorem 1,7 i 75 koni 165 Nm .Jakoś to jechało ale nie byłem zadowolony ,mocno muliło ,jedyna zaleta to spalanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej widać, jak 1,5 "muli" po włączeniu tempomatu - czasami wciska w fotel, przy rewelacyjnym spalaniu zlosnik.gif

w końcu to 101 (105) KM i max moment od ok. 2 kRPM.

dla mnie, jako rodziny 2+2, pokonującej średnio rocznie 22-23kkm, ze spalaniem średnim 5,2 l/100 (z ostatnich ok. 34 kkm) ten silnik to bajka.

wsczesne 1,5 bardziej były znane z awarii układu zasilania (DELPHI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz ,nie mam gdzie sprawdzić ,może bym się i przekonał jak bym sobie przejechał kawałek takim autem kto wie .Jak na razie odnoszę się do 1.9 bo takim jeździłem zarówno 120 jak i 130 KM.Wiem za to na pewno że nie ma co równać 1.5 do mojego poprzedniego autka bo fakt było słabe -75 KM i 165 Nm nie powala biglaugh.gif

ale lubię mocne motory.Mam rozeznanie choćby w autach służbowych a tym 1.5 nie jechałem ,stąd moje obawy że będzie lepiej niż w astrze ale nie wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest wykres dla 105 KM

15dci105.jpg

każdy ma własne potrzeby. ja nie muszę już zrywać się ze świateł i 150 km/h rżnąć po drodze. aczkolwiek we dwie dorosle osoby w aucie można spokojnie kilka samochodów na światłach zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez już wyrosłem i rozumiem Was ,jednak jak mam jechać 500km we czworo i się cykać czy dam rade to daje do myślenia .

Dla mnie tez nie musi być 150 ale przy wyprzedzaniu to hop i tyle ,więc dlatego mam dylemata.Do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt aczkolwiek nie potwierdzony chyba .Słyszałem że w 1.5 słaby punkt to panewki ale powtarzam tylko tak mi się obiło o uszy a wolałbym spać spokojniej.

Oj chyba Nm to tam jest 200 anie 240?

autocentrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez już wyrosłem i rozumiem Was ,jednak jak mam jechać 500km we czworo i się cykać czy dam rade

> to daje do myślenia .

jak chcesz zrobić "hop" to i 1,9 jest słaby. pytanie ile razy w tygodniu/miesiącu tak podróżujesz?

wpadnij tutaj, to poczytasz w których panewki lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no może może ale muszę się gdzieś takim przejechać hmm.gif

Byłem tam ,doczytałem co prawda o tych panewkach w 1.9 ale tylko w jednym przypadku ktoś opisywał z fotkami,za to w serwisie powiedzieli mi o panewkach w 1.5 już głupi jestem . spineyes.gif

Tak to jest jak człowiek za dużo kombinuje i czyta ,Najlepiej to chyba maja ci co niewiele wiedzą o autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż pozostałej reszcie jak panewki się skończyły, to byli daleko od domu i auto zostało w polu.

ten post z fotkami to Michała72, który takie motory naprawia.

zresztą - są też inne fotki innych silników, ale mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no już wiem kto to Michał ale tych panewek to leci tam widze sporo i w jednych i drugich silnikach CO JEST ONE NIE MAJA ZAMKÓW oj bo nie kupie ratunku.Czy to może z racji sporego przebiegu i cofanych zegarów standardowo na ok .170-180 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamków nie mają, ale może i nie w tym cały problem.

gdyby RENO nie wymyślił oszczędnego planu z 30 kkm resursem wymiany oleju, to mogłoby być całkiem nieźle.

ja zmieniam olej co 10 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.