Skocz do zawartości

Inna niż fabryczna skrzynia biegów do Multipli JTD?


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukam wszelkich informacji na temat udanych prób założenia innej niż fabryczna skrzyni biegów do Multipli JTD. Jeśli słyszeliście o udanej próbie wymiany skrzyni nawet w takich samochodach jak Bravo/Brava/Marea na coś pod większe sprzegło 235 mm proszę o info.

Chcę włożyć do Mućki mocniejszy zestaw sprzegła i dłuższą skrzynię, celuję w skrzynię z Alfy 156 JTD bo to podobny typo szereg skrzyń (potencjalnie mniejsze problemy z mocowaniem itp), ale zanim zdecyduję się kupić graty potrzebuję jak najwięcej informacji.

Z Góry Dziekuję za wszelkie info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zastanawiałem się nad taką skrzynią jak jeszcze miałem Bravo. Ale trzeba zmienić cały mechanizm w środku inne wybieranie wstecznego,inne przeguby napędowe reszta pasuje. Miałem porównanie bo małżonka posiadała AR156 JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki i koszt to nie problem, zastanawia mnie czy w skrzyni z Alfy nie jest przesunięty bardziej na zewnątrz kosz mechanizmu rużnicowego, ogladając zdjęcia skrzyń niestety wygląda na to, że tak.

Problemy zaczną się z półosiami itp frown.gif

> a jakby przelozyc razem z linkami i koszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle kombinacji zeby sprzeglo dac mocniejsze zlosnik.gif

ja zastanawiam sie nad kołem jednomasowym, w sumie chyba wychodziły multiple jtd z jednomasowym kolem, w vagach te same motory w jednych budach maja dwumasy w innych jednomasy, wiec mysle ze mozna zwykle kolo zakladac smialo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiple nie wychodziły z kołem jednomasowym, problem jest też taki, że nie zabardzo jest z czego przeszczepić taki zestaw. Jedyne co pasuje to graty z Bravo itp TD, ale tam sprzęgło ma średnicę 215 mm, w multupli 230, a aby przenosić bezproblemowo moment rzędu 300 nm, potrzeba minimum 235 mm.

Tak czy siak problem. Nawet zastanawiam się nad sprzedażą Multipli i kupieniem czegoś mniej problematycznego.

Pozdrawiam.

> tyle kombinacji zeby sprzeglo dac mocniejsze

> ja zastanawiam sie nad kołem jednomasowym, w sumie chyba wychodziły multiple jtd z jednomasowym

> kolem, w vagach te same motory w jednych budach maja dwumasy w innych jednomasy, wiec mysle

> ze mozna zwykle kolo zakladac smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.