Skocz do zawartości

6 miesięcy a sprzedaż auta


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, mam auto, kupione w styczniu, ale nie zgłosiłem umowy do US. Chcę to zrobić teraz i sprzedać samochód. 6 miesięcy do podatku (tego przy wcześniejszej sprzedaży auta) będzie liczone od daty zawarcia umowy czy zgłoszenia jej do US? I jakie to są % haraczu do oddania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne umowa liczy się od lutego.

A co do samego US to zależy od tego jak się ładnie uśmiechniesz do pań za biurkiem smile.gif Jeśli to pierwszy incydent to poproś ładnie od odstąpienie od ukarania i powinno przejść to bez problemu i wtedy zapłacisz tylko 2% od wartości wg książeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc tak, mam auto, kupione w styczniu, ale nie zgłosiłem umowy do US. Chcę to zrobić teraz i

> sprzedać samochód. 6 miesięcy do podatku (tego przy wcześniejszej sprzedaży auta) będzie

> liczone od daty zawarcia umowy czy zgłoszenia jej do US? I jakie to są % haraczu do oddania?

Zastanowiłeś się kolego co się stanie, w przypadku, kiedy poprzedni właściciel zgłosił w wydziale komunikacji, zbycie pojazdu? Proponuję, żebyś raczej nie mijał się z prawdą co do wszystkich danych na umowie, przy zgłaszaniu.

Rozumiem, że pół roku jeździsz nieprzerejestrowanym autem?

Własnie dlatego, zawsze po sprzedaży auta, czy motocykla, już następnego dnia zgłaszam fakt zbycia w pojazdu w wydziale komunikacji.

Kolejna sprawa, o której warto wiedzieć, to że można odzyskać OC przy sprzedaży auta. Wystarczy dać do podpisania kupującemu druk, na którym wypowiada ubezpieczenie OC, z AC nie problemu - zwracają automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwlaszcza, ze zadne prawo go do tego nie obliguje.

To jest oczywiste, zawsze się pytam czy doliczamy OC do ceny, czy podpisuje wypowiedzenie. Swoją drogą, to obecnie obowiazujące prawo w tym zakresie jest screwy.gif! OC powinno automatycznie wygasać po tygodniu od sprzedaży auta, a nadwyżka być zwracana sprzedającemu. Obecne przepisy, wręcz zachęcają do różnego rodzaju kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.