Skocz do zawartości

Zapala i zaraz gaśnie


Marcars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam poważny problem z autem. Mianowicie dzisiaj rano próbuje odpalić auto i nic. Rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Po wielu próbach odpalania z w depniętym gazem w końcu zaskoczyło. Ale po chwili znowu gasł przy czym pracował nierówno na bardzo niskich obrotach. Aż w końcu zapalił. Pojeździłem nim trochę i potem odpalał za każdym razem. Podłączyłem go pod komputer i miałem oto takie błędy:

Code:


    201 fuel trim limit

41 air mass flow sensor

2 idle speed control valve closing coli


po skasowaniu tych błędów. I próbie odpalenia auta wyskoczyła mi kontrolka automatycznej skrzyni biegów "zębate koło z wykrzyknikiem w środku". Auto zapala na chwile po czym samo gaśnie i tak w kółko. Teraz wyskakuje tylko jeden błąd:

Code:


 

41 air mass flow sensor


Nie idzie go w ogóle odpalić. Podmieniłem przepływomierz bo miałem stary w rezerwie jednak nic to nie dało. Świece są nowe. Nic mi do głowy nie przychodzi co to może być. Nie mam instalacji gazowej a skrzynia jest automatyczna

Proszę pilnie o waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy to przypadkiem pompa źle pracuje??

Najprosciej odłacz wężyk i zobacz jak pompuje, ale to nie koniecznie duzo powie. Filtry tez bym posprawdzał, przegladnalbym dolot, wtryski, przepustnice i krokowiec (pod kolektorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak ze jak go nie bede gazowac to sie nie wylaczy podczas odpalania. Tylko z trzymaniem pedalu gazu auto chodzi. Puszczam gaz i auto gasnie. Czy dym jest nie sprawdzalem ale jedyne co zauwazylem to to ze bardzo smrodzi. U mnie krokowiec montowany jest na kolektorze. Ostatnio go wymienilem ale auto zachowywalo sie tak samo po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest tak ze jak go nie bede gazowac to sie nie wylaczy podczas odpalania. Tylko z trzymaniem

> pedalu gazu auto chodzi. Puszczam gaz i auto gasnie. Czy dym jest nie sprawdzalem ale jedyne

> co zauwazylem to to ze bardzo smrodzi. U mnie krokowiec montowany jest na kolektorze. Ostatnio

> go wymienilem ale auto zachowywalo sie tak samo po wymianie.

hmm a jakie obroty masz??

moze serio masz zapchany filter paliwa i auto nie dostaje odpowiedniej ilosci na wzszych obrotach i na niskich...

zrob filtry paliwa by miec pewnosc ze nie jest pozatykane nic i daj znaka co dalej sie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jedyne

> To by wskazywalo na wypadajace zaplony, a co to za "smrodek" ?

szczerze mówiąc to benzyna śmierdzi. ciężko powiedzieć...

a jak sprawdzić napięcie na pompie paliwa czy jest w ogole prąd??

podejrzewam czujniki pompy paliwa albo sama pompe paliwa.

czy może być ze jeden czujnik pokazuje opór 75 omów a drugi 10 omów? czy to normalny czy oba powinny pokazywać tą samą wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczerze mówiąc to benzyna śmierdzi. ciężko powiedzieć...

Czyli wypadaja zalony - do sprawdzenia caly uklad - ktore cylindry nie pala ?

> a jak sprawdzić napięcie na pompie paliwa czy jest w ogole prąd??

No skoro dziala i silnik zapala czyli jakies napiecie ma

> podejrzewam czujniki pompy paliwa albo sama pompe paliwa.

> czy może być ze jeden czujnik pokazuje opór 75 omów a drugi 10 omów? czy to normalny czy oba

Zbiornik paliwa ma kolega 2 komorowy w jednym paliwa moze byc mniej niz w drugim w zwiazku z cyzm opor na wskaznikach poziomy paliwa moze byc rozny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.