Skocz do zawartości

Citroen Xsara Picasso 2002 2,0HDI 90KM - kilka pytań


maxartur

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w imieniu mojego ojca. W Xsarze Picasso wyświetla się komunikat "Inactive overspeed warning" co znaczy mniej więcej "Nieaktywne ostrzeżenie prędkości" czy to chodzi o tempomat, czy o coś innego? Nie zauważyłem, żeby auto miało tempomat... Druga sprawa jak świeci się na zielono klucz przy temp silnika co może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kluczyk oznacza serwis-przegląd.

Aha, czyli może to być po prostu wymiana oleju?

> Co do komunikatu to możesz sobie ustawić prędkość po

> przekroczeniu, której auto będzie informowało Ciebie specyficznym piskiem. To tak w skrócie.

A jak to się robi?

Wiem, że to dziwnie brzmi bo testuje auta, ale ten model miałem bardzo dawno temu i nie pamiętam zlosnik.gif

P.S. Czy można gdzieś w pdfie ściągnąć instrukcje do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, czyli może to być po prostu wymiana oleju?

ok.gif

> A jak to się robi?

> Wiem, że to dziwnie brzmi bo testuje auta, ale ten model miałem bardzo dawno temu i nie pamiętam

> P.S. Czy można gdzieś w pdfie ściągnąć instrukcje do tego auta?

poszukaj ja właśnie tak zdobyłem instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę w imieniu mojego ojca. W Xsarze Picasso wyświetla się komunikat "Inactive overspeed warning"

> co znaczy mniej więcej "Nieaktywne ostrzeżenie prędkości" czy to chodzi o tempomat, czy o coś

> innego? Nie zauważyłem, żeby auto miało tempomat... Druga sprawa jak świeci się na zielono

> klucz przy temp silnika co może oznaczać?

Na dźwigni wycieraczek masz przycisk sterowania komputerem pokładowym. Akurat masz ustawione na alarmowanie o przekroczeniu prędkości, choć obecnie ta funkcja jest nieaktywna. Przestaw sobie, naciskając przycisk, na jakąś inną funkcję, na przykład chwilowe spalanie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kluczyk oznacza serwis-przegląd. Co do komunikatu to możesz sobie ustawić prędkość po

> przekroczeniu, której auto będzie informowało Ciebie specyficznym piskiem. To tak w skrócie.

jakim interfejsem można skasować ten błąd? Czy są alternatywne rozwiązania wobec urządzen z aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spojrz, masakra, w chinach mozna po 100$ kupic :D

Ale czy z legalnym softem? Mnie głównie interesuje legalność używanego oprogramowania, niestety znając życie pod linuxa nic nie ma frown.gif

jeszcze jedno pytanie, jak sprawa wygląda z odczytaniem ori przebiegu z ECU? Czy jest taka opcja w sterownikach silnika i czy ten interfejs temu podoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze jedno pytanie, jak sprawa wygląda z odczytaniem ori przebiegu z ECU? Czy jest taka opcja w

> sterownikach silnika i czy ten interfejs temu podoła?

jako takiej nie ma. można jedynie odczytać historię serwisową ale to też tylko jeśli mechanik-serwisant był skrupulatny i zapisał "ślad" w kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako takiej nie ma. można jedynie odczytać historię serwisową ale to też tylko jeśli

> mechanik-serwisant był skrupulatny i zapisał "ślad" w kompie

rozumiem, że przez określenie ślad masz na myśli możliwość wpisywania notatek do ECU, tak? Nawet nie wiedziałem, że jest taka funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprawa wygląda z odczytaniem ori przebiegu z ECU? Czy jest taka opcja w

> sterownikach silnika i czy ten interfejs temu podoła?

Podczas odczytywania błędów podana zostaje też informacja o przebiegu przy którym dany błąd wystąpił i to w jakiś tam sposób pozwala zweryfikować przebieg auta. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas odczytywania błędów podana zostaje też informacja o przebiegu przy którym dany błąd

> wystąpił i to w jakiś tam sposób pozwala zweryfikować przebieg auta.

no chyba, że ktoś skasował błędy przy okazji kręcenia licznika frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.