Skocz do zawartości

Oświetlenie wewnętrzne LED


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

> Z trzech podanych wyzej, tylko nr 1

> Pozostale moga swiecic gorzej niz oryginalna zarowka.

> Mialem przez pewien czas zalozone 2 diody - nr1. jako oswietlenie przy lusterku. Dawalo rade,

> swiecilo troche jasniej niz oryginalna zarowka. Barwa swiatla- lekko blada, ale da sie do tego

> przywyczaic.

> Teraz poszedlem na calosc i mam takie 3 wynalazki wsadzone jako oswietlenie kabiny:

> Klik Allegro

> Jest o WIELE jasniej niz bylo na poczatku, barwa swiatla nadal jest zimna, ale do zniesienia.

Rozumiem, że zrezygnowałeś z mocowania żarówki i wpiąłeś po prostu ten panel w instalację? Chyba bym wolał po prostu wymienić żarówkę na jej odpowiednik ledowy pasujący w fabryczne mocowanie żarówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wytrzyma nowy akumulator po podłączeniu odbiornika 60-70Watt??

> Nowy zagwarantuje mi poranny rozruch, gdy zapomnę wyłączyć ten odbiornik na noc?... no pokaż mi

> taki akumulator

Światło w samochodzie samo sie wyłącza po kilku minutach (przynajmniej u mnie, nie wiem jakie masz auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Światło w samochodzie samo sie wyłącza po kilku minutach (przynajmniej u mnie, nie wiem jakie masz

> auto).

Gdybyś przeczytał moje posty w tym temacie, to wiedziałbyś, że u mnie też po kilku minutach tak się dzieje. Ale można je zapalić na stałe, a ponadto mam dzieci, które często otwierają drzwi podczas np. grillowania wink.gif

Nie ważne - clou jest takie, że mam dość znaczne obciążenie przez oświetlenie i chcę je zminimalizować. Po to jest ten temat, nie pytałem czy mam sprawny akumulator czy szukać nowego zlosnik.gif. Nawet fabrycznie nowy, 2x większej pojemności da się rozładować takim obciążeniem jak u mnie - w dość niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że zrezygnowałeś z mocowania żarówki i wpiąłeś po prostu ten panel w instalację? Chyba

> bym wolał po prostu wymienić żarówkę na jej odpowiednik ledowy pasujący w fabryczne mocowanie

> żarówki...

z zestawem ledowym przyszly 3 rozne koncowki do wpiecia w miejsce zarowki. Plug and play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz stosować zamienniki, pod warunkiem że:

- lubisz temp barwową 6000-8000K (tylko takie są sprzedawane do samochodów)

- nie masz magistrali CAN i pomiaru prądu (ja mam wink.gif ).

Jeśli chcesz ciepłe i nie obca Ci lutownica, to kup sobie takie.

Ja je stosuję i jestem zadowolony. Delikatnie świecą w kabinie (w stanie wyłączonym (CAN)), ale to w niczym nie przeszkadza.

Do oświetlenia zewnętrznego (np. podświetlenie rejestracji) nie stosuję, bo komp wyrzuca błąd żarówki.

A równoległego rezystora nie chce mi się wstawiać.

Od dziesięciu sztuk masz po 2,10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Jeśli chcesz ciepłe i nie obca Ci lutownica, to kup sobie takie.

O ile sprzedawca nie oszukuje z jasnością to 108 lumenów z tych ledów jest porównywalna z żarówką 10W. Inna sprawa, że G4 to jest zamiennik dla domowych żarówek halogenowych 12V. Przy 14V jakie są w samochodzie trzeba dodać rezystor dla ograniczenia prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.