Skocz do zawartości

Fiat Croma 1.9 16V - dylemat.


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako ze nie ma kacika Cromy to postanowilem tu zapytac, mam do kupienia Crome 2006 z silnikiem 1.9 16V JTDm (150 koni) przebieb na liczniku to 96kkm (nie mam narazie powodu zeby nie wierzyc) autko ma 6 biegowa skrzynie.

Mam pare pytan, jak czesto w tym silniku robi sie rozrzad? (bo rozumiem ze jest pasek a nie lancuch jak w 1.3 JTDm)

Czy silnik cierpi na jakies bolaczki?

Przejechalem sie nim dzisiaj, nic nie kopci przy przygazowaniu, chodzi rowno ladnie przyspiesza.

Czy macie jakies sugestie na co jeszcze spojrec poza sprawami oczywistymi (kopcenie, zawiecha, slady bicia, serwisy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łeeee a to Fiat - inne modele (szczególnie Croma Tipo Tempra) to co ???

Ekhm, slepy jestem, sorry

> Uderzaj do użytkownika bas - z pewnością coś podpowie - uczynny człowiek. powozi się "krową"

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy macie jakies sugestie na co jeszcze spojrec poza sprawami oczywistymi (kopcenie, zawiecha,

> slady bicia, serwisy)

-> Chłodnica przednia - lamelki odpadające ( zobaczyć przez kratki w atrapie przedniej )

-> Cięgło klap wirowych jeśli są po ściągnieciu osłony - jak wygląda ( ściąga się podnosząc do góry )

-> Filtr cząstek stałych - jeśli jest ( ale to kabelkiem i softem )

-> Koło 2 masowe czy nie szarpie przy takim przebiegu nie powinno

-> turbinka

-> klimatronik

No i tak jak inne auta.... ten model jakoś nie cierpi na przypadłości o ile nie był zajechany.... powino być cicho i sucho a wszystko powinno pracować gładko hehe.gif nawet jak ma 400.000 km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.