Skocz do zawartości

Co hałasuje w zawieszeniu przednim?


natek

Rekomendowane odpowiedzi

auto: Megane II 1.4 16V, przednie zawieszenie

podczas jazdy po dziurach, nierównościach typu tarka czyli niezbyt głębokie dziury jedna za drugą coś hałasuje w przednim lewym zawieszeniu

dźwięk to jakby potrząsanie, wydawane przez duże cieżkie podkladki umieszczone na metalowym pręcie

auto było na szarpakach na stacji diagnostycznej i nic nie znaleziono, nie ma niby nigdzie luzów

mój typ to łącznik stabilizatora, czy on może wydawać dzwięki jakie opisałem wyżej i czy jest to typowe dla w/w rodzaju dziurawej nawierzchni?

coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto: Megane II 1.4 16V, przednie zawieszenie

> podczas jazdy po dziurach, nierównościach typu tarka czyli niezbyt głębokie dziury jedna za drugą

> coś hałasuje w przednim lewym zawieszeniu

> dźwięk to jakby potrząsanie, wydawane przez duże cieżkie podkladki umieszczone na metalowym pręcie

> auto było na szarpakach na stacji diagnostycznej i nic nie znaleziono, nie ma niby nigdzie luzów

> mój typ to łącznik stabilizatora, czy on może wydawać dzwięki jakie opisałem wyżej i czy jest to

> typowe dla w/w rodzaju dziurawej nawierzchni?

> coś innego?

Prawdopodobnie jest luz na prowadnicach jarzma i stuka zacisk. Można to sprawdzić uderzając pięścią w oponę przy zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto: Megane II 1.4 16V, przednie zawieszenie

> podczas jazdy po dziurach, nierównościach typu tarka czyli niezbyt głębokie dziury jedna za drugą

> coś hałasuje w przednim lewym zawieszeniu

> dźwięk to jakby potrząsanie, wydawane przez duże cieżkie podkladki umieszczone na metalowym pręcie

> auto było na szarpakach na stacji diagnostycznej i nic nie znaleziono, nie ma niby nigdzie luzów

> mój typ to łącznik stabilizatora, czy on może wydawać dzwięki jakie opisałem wyżej i czy jest to

> typowe dla w/w rodzaju dziurawej nawierzchni?

> coś innego?

gorne mocowanie amortyzatora moze dawac taki dzwiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój typ to łącznik stabilizatora, czy on może wydawać dzwięki jakie opisałem wyżej

Może.Może być również stabilizator.Czasami jest luz na sworzniu wahacza,którego szarpak nie wykaże. Może być i przekładnia kierownicza. Luzy w jarzmach zacisków,raczej w tych modelach rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gorne mocowanie amortyzatora moze dawac taki dzwiek..

też mi to wygląda na górne mocowanie amorka, ostatnio miałem padnięte prawe mocowanie i też tak waliło, dodatkowo na tarce w okręgowej nic nie wychodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.