Skocz do zawartości

Spalanie


PioruNUNO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym abyście się podzielili spalaniem waszych maszyn, tak dla porównania.

Moja bestia czyli Uno Fire 1.0 z '98 w trasie przy w miarę spokojnej jeździe z prędkościami 100-120 pali do 5.5l a w mieście przy dość dynamicznej jeździe około 8-9l. wydaje mi się, że to dużo, ale zapewne przez to, że jeżdżę dynamicznie i nie oszczędzam go. a chyba powinienem przy tych cenach paliw:)

więc jeśli możecie to się pochwalcie:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Chciałbym abyście się podzielili spalaniem waszych maszyn, tak dla porównania.

> Moja bestia czyli Uno Fire 1.0 z '98 w trasie przy w miarę spokojnej jeździe z prędkościami 100-120

> pali do 5.5l a w mieście przy dość dynamicznej jeździe około 8-9l. wydaje mi się, że to dużo,

> ale zapewne przez to, że jeżdżę dynamicznie i nie oszczędzam go. a chyba powinienem przy tych

> cenach paliw:)

> więc jeśli możecie to się pochwalcie:)

> Pozdrawiam:)

od 7 do 15 ale pewnie jakbym się postarał to 17 spokojnie do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.0 przez ponad 6 lat użytkowania, spalało od niecałych 5 (delikatna jazda nad morze) do 13 (uszkodzona sonda lambda)

W normalnych warunkach, na trasie pali koło 5,5 litra.

Jadąc w kolumnie z większymi i szybszymi autami (na OZU), już kilka razy odnotowałem zużycie również poniże 6l/100 km

W mieście - krótkie odcinki, stanie w korkach itp. to 9-10 trzeba liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 1.0 i.e. - średnio 6-8 przy dynamicznej jeździe, miasto/trasa 40/60, z wyjazdu na OZU w Dolinie Popradu średnia z około 1200km wyszła 4.7 waytogo.gif

Drugie, gaźnikowe 1.0 - średnio 6-7 przy założeniu miasto/trasa jak wyżej ok.gif

1.3T - nigdy dokładnie nie sprawdzałem, ostatnio dużo jeżdżone na krótkich odcinkach <10km, na szybko liczone 9-10 ok.gif

Bella - jeszcze nie sprawdzałem, ale poniżej 10 raczej nie zejdę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1,4 LPG 97 r.

> Średnie spalanie 7,5 LPG przy normalnej jeździe(czyli dosć dynamiczne ruszanie później 90-110.

yikes.gif Mój 1,4 i 16 litrów potrafił wsiorbać biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.