Skocz do zawartości

w/s akcji serwisowej opla


jarecki76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z kolegów może mi powiedzieć na czym polegała poniższa akcja serwisowa ze stycznia 2011 i jakie to hałasy silnika oraz w jaki sposób miała wyeliminować?

może w moim wyprodukowanym w 2008 też okaże się za 3 lata że jest jednak coś nie tak (wiele razy pisałem o hałasowaniu silika po rozgrzaniu i wyczuwalnych wibracjach jednostki napędowej przy np: 90km/h na 5 biegu)

"opelpoinformował, że w pojazdach (Agila, Astra G, Astra H, Combo C, Corsa C, Meriva A, Tigra B) wyprodukowanych w roku 2005 w Wielkiej Brytanii, Polsce, Hiszpanii, Portugalii oraz Niemczech, silnik może mieć pogorszone osiągi i hałasować, a w najgorszym przypadku może dojść do pęknięcia wałka rozrządu.

Na rynek polski wprowadzono 4830 potencjalnie niebezpiecznych samochodów. Naprawy wymagają wyłącznie pojazdy z silnikiem Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP oraz Z14XEL."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie tylko do niektórych szczęście moze się uśmiechnąć

ciekawe jak to się stało że dopiero 5 lat po wypuszczeniu wadliwej serii urząd ochrony konsumentów doastał info od GM.

ciekawe czy była to odgórna inicjatywa GM np jako następstwo wynik wielu zgłoszeń usterki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie chodzi tu przypadkiem o napinacz lancucha rozrzadu ?

mam nadzieję że użytkownicy poniższych samochodów wiedzą o tej akcji bo tak się składa że mają samochody z 2005 roku (miało być bezoobsługowo, bo oparte na łańcuchu,)

(mam nadzieję ze u mnie wałek rozrządu nie strzeli, dziwi mnie że samochód na zimnym chodzi ok a po rozgrzaniu głośniej warkocze - moze rzeczywiście ten napinacz) http://opel.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=61429

http://www.auto-swiat.pl/asforum/forum,pt2870_Opel-Astra-II-2-5r-1-4-benzyna-pekniety-walek-rozrzadu-wydechu-po-5-km.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.