Skocz do zawartości

Zaniki prądu w unie


worms77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiec tak od czasu kiedy pojawiły się mgły z rana i zaczeły się robić zimniejsze poranki to w niektóre dnimam tak ze jak przekrece kluczyk to zadna dioda nie świeci albo ledwo co mrugaja jak już coś zatrybi włacza mi się alarm akumulator jest w pełni sprawny. Czy miał ktoś może podobny problem np:

Jadę sobie dzisiaj i przeważnie codziennie przejeżdżam przez przejazd kolejowy który jest zamknięty to gaszę silnik bo stoję na nim z 10 min stoję jako pierwszy w kolejce szlaban się otwiera i nie mogę odpalić silnika kontrolki od oleju i ładowania mrugają przekręcam kluczyk nic nie chyta musiałem go zepchać otworzyłem mache poruszałem wtyczka od zapłon/alarm i nie wiem czy to od tego czy nie ale zadziałało jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od oczyszczenia klem i sprawdzenia przewodów masowych - odkręcić, przetrzeć papierem ściernym, przykręcić. Złącze na przewodzie dodatnim koło akumulatora też (w moim coś takiego jest, nie wiem, czy to standard w Uno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wiec tak od czasu kiedy pojawiły się mgły z rana i zaczeły się robić zimniejsze poranki to w

> niektóre dnimam tak ze jak przekrece kluczyk to zadna dioda nie świeci albo ledwo co mrugaja

> jak już coś zatrybi włacza mi się alarm akumulator jest w pełni sprawny. Czy miał ktoś może

> podobny problem np:

> Jadę sobie dzisiaj i przeważnie codziennie przejeżdżam przez przejazd kolejowy który jest zamknięty

> to gaszę silnik bo stoję na nim z 10 min stoję jako pierwszy w kolejce szlaban się otwiera i

> nie mogę odpalić silnika kontrolki od oleju i ładowania mrugają przekręcam kluczyk nic nie

> chyta musiałem go zepchać otworzyłem mache poruszałem wtyczka od zapłon/alarm i nie wiem czy

> to od tego czy nie ale zadziałało jakoś.

Wyczyść klemy lub wymień u mnie ciagle jedna plusowa była zaśniedziała wymieniłem i wszystko jest ok krótko mówiąc nie masz dobrego przejścia na klemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę które jest na kablu + od aku. wchodzi do kabiny. jest taka plastikowa beznadziejna. u mnie to ona była problemem i zero prądu w środku. jedynie działały urządzenia, które szły bezpośrednio do aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź wtyczkę które jest na kablu + od aku. wchodzi do kabiny. jest taka plastikowa beznadziejna.

> u mnie to ona była problemem i zero prądu w środku. jedynie działały urządzenia, które szły bezpośrednio do aku.

miałem dokładnie to samo i czyszczenie tej wtyczki pomogło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc oczyściłem te klemy no faktycznie był biały osad na + i też sobie tak myślę, bo mam takie opakowanie izolacyjne na aku no i w środku bo nie garażuje auta osiadać się może woda i jakieś zwarcie może powodować

DZIĘKUJĘ za wszystkie odpowiedzi dam znać w przyszłości jak się dalej ma sprawa Pozdrawiam smile.gifzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.