Skocz do zawartości

Spryskiwacze mgłowe w Laczku.


GoLLaB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używa spryskiwaczy mgłowych (dyszy dostępnych na allegro?) Czy kupowaliście z uniwersalnym mocowaniem, czy pasują także te tańsze, które rzekomo pasują do lanosa?

No i najważniejsze pytanie, pomijając fakt tego, że przy zapuszczonej piaskiem czy innym takim brudem szybie, najlepiej najpierw spłukać szybę przy pomocy np. wody z butelki, to czy faktycznie lepiej sprawdzą się mgłowe? Teraz, gdy czasem nie mam możliwości spłukać (np. bardzo się śpieszę) trochę drażni mnie fakt, że spryskiwacze oryginalne dość słabo rozpraszają wodę po szybie no i wycieraczka leci na sucho. Dobrym rozwiązaniem wydają się być te mgłowe, jednak z opinii użytkowników wynika, że nie w każdym samochodzie zamontowanie daje satysfakcję, gdyż czasami kąt maski jest taki, że spryskiwacz daje np. od maski do połowy szyby tylko, a nie ma regulacji w górę (duży błąd moim zdaniem). Jak więc to będzie wyglądać w Lacetti HTB?

Jeszcze takie jedno pytanie przy okazji, czy też zauważyliście (w stosunku do poprzedniego samochodu, gdy ktoś miał), że jakoś bardziej przylepiają się te robale do szyby i jakoś gorzej je zmyć? W porównaniu do Bravo, mam wrażenie, jakby do tej szyby robale przyklejały się na klej... Żeby tylko wycieraczkami dać radę je zmyć to nie ma szans, a co gorsza nawet z płynem do czyszczenia z owadów i szmatki, też trzeba się trochę namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N skromny.gifa szybe jest taki płyn ,, niewidzialna wycieraczka'' robale i woda się nietrzymają a działa to tak jak wosk na lakierze nie chwyta brod robale i woda sama odpływa od wiatru. Ja to stosuje 2 razy do roku i wosk 6x do roku auto myje bezdotykową myjką ciśnieniową i yikes.gifwszystko sie myje bez dotyku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> N a szybe jest taki płyn ,, niewidzialna wycieraczka'' robale i woda się nietrzymają a działa to

> tak jak wosk na lakierze nie chwyta brod robale i woda sama odpływa od wiatru. Ja to stosuje 2

> razy do roku i wosk 6x do roku auto myje bezdotykową myjką ciśnieniową i wszystko sie myje

> bez dotyku!

Chyba będę musiał spróbować, zwłaszcza, że nie jest to jakiś kosmiczny wydatek. Natomiast co do spryskiwaczy, cały czas się zastanawiam, czy to będzie mieć sens.

Dowiedziałem się, że jest specjalna podkładeczka, dzięki której zyskujemy możliwość ustawienia góra/dół, więc nie jest to problemem. Także być może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą też lód mniej się przylepia. ten jest niezbyt drogi, a jest go dużo i w miarę markowy.

> Polecam

Generalnie produkty Turtle Wax mają dobrą renomę. Pozostaje tylko kwestia jak to się ma potem do używania wycieraczek? Widzę opinię tam pod produktem, że po przejechaniu wycieraczką pozostaje smuga... to potem w ogóle nie należy używać wycieraczek, czy jak? yikes.gif W korku jak wtedy wygląda sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie produkty Turtle Wax mają dobrą renomę. Pozostaje tylko kwestia jak to się ma potem do

> używania wycieraczek? Widzę opinię tam pod produktem, że po przejechaniu wycieraczką

> pozostaje smuga... to potem w ogóle nie należy używać wycieraczek, czy jak? W korku jak wtedy

> wygląda sytuacja?

Wczoraj wysmarowałem znowu szyby, ja widzę więcej zalet niż wad tego płynu. Smugi są ale naprawdę szybko znikają, natomiast nie ma czegoś takiego jak film wody po wycieraczkach, co zniekształca obraz.

W drugim samochodzie również zastosowałem(zgodnie z prośbą użytkowniczki) co oznacza, że również mojej mulher.gif też to pasuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> U mnie ten ,,film wody ''występował jak niestosowałem tego płynu i dlatego go stosuje, no i muchy

> się odbijają a nie przylepiają

Jakby ktoś jeszcze interesował się tematem spryskiwaczy mgłowych, to w końcu zaryzykowałem i zakupiłem te:

dd84df2e1581e3d1med.jpg

Jednak wybrałem uniwersalne mocowanie (nieco droższe), zamontowanie żaden problem - pasują bardzo dobrze - zakrywają otwór w masce idealnie. Są jedynie nieco większe niż oryginalne. Działanie całkiem fajne, testowane przez tydzień w mieście i jest ok. Jutro się okaże jak to działa na trasie - czy np. strumień nie jest już zdmuchiwany przez powietrze albo czy coś innego dziwnego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie tylko napisz gdzie zakupiles "te" i za ile

Ok, zakupione chyba jak tradycyjnie takie uniwersalne wynalazki - na allegro smile.gif

TE

Cena jak widać nie należy do najniższych jak za taką rzecz smile.gif, ale jeśli miałyby oszczędzić mi rys na szybie, to nie jest zaporowa. Wszystko okaże się w przyszłości. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do lacetti pasują też wg. kolegów z Rosji spryski z volvo, jednak numerów seryjnych trzeba by

> poszukać bo nie mam nigdzie zapisane. W każdym razie kosztują coś ok. 20-30zł w ASO.

Pytanie tylko, czy pasują oznacza, że ładnie zakrywają dziurę, czy także dobrze leją. Te są ok, ale nie mają regulacji góra/dół (we fiacie w niemgłowych miałem taką, w tych oryginalnych się nie przyjrzałem). Niektórzy też właśnie narzekają, że wtryski leją za nisko, ale moim zdaniem w laczku jest ok smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do lacetti pasują też wg. kolegów z Rosji spryski z volvo, jednak numerów seryjnych trzeba by

> poszukać bo nie mam nigdzie zapisane. W każdym razie kosztują coś ok. 20-30zł w ASO.

Proszę bardzo:

i248492_volvo.jpg

Nie ma za co grinser006.gif

P.S. Nie zapomnijcie o zaworkach zwrotnych aby te spryski mgłowe robiły właściwie 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę bardzo:

> Nie ma za co

> P.S. Nie zapomnijcie o zaworkach zwrotnych aby te spryski mgłowe robiły właściwie

Wygladaja jak moje z Fabki (a placilem jakies grosze), gdzies wala sie stary a sprawny, jak znajde w wolnej chwili zobacze. Niestety regulacji gora-dol te mgielkowe to nie posiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj kupiłem http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-citroen-c3-saxo-xsara-picasso-i2379218525.html bezpośrednio w citroenie (24,50 za szt) Testowane ponad 2 lata w lanosie. W laczku pasują idealnie , spryskiwana cała powierzchnia pracy wycieraczki , do tego zaworek zwrotny za 6 zł też w citroenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj kupiłem

> http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-citroen-c3-saxo-xsara-picasso-i2379218525.html

> bezpośrednio w citroenie (24,50 za szt) Testowane ponad 2 lata w lanosie. W laczku pasują

> idealnie , spryskiwana cała powierzchnia pracy wycieraczki , do tego zaworek zwrotny za 6 zł

> też w citroenie.

Do Nuby one też pasują wink.gif

Teraz jeżdżę i raduję się smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.