Skocz do zawartości

Xsara Picasso problem z ABS


Gronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Xsara Picasso (1.6 HDI 109KM wer. Exclusive). Przy hamowaniu delikatnie mocniejszym (ale nie tak mocnym by aktywować układ) praktycznie od razu włącza się ABS, a droga hamowania się wydłużyła od momentu przed problemem. Na pewno nie ma żadnych zabrudzeń na drodze, sprawdzane na wielu odcinkach. Auto nie podaje żadnych błędów. A boje się odłączyć czujnik ABSu i posprawdzać (nie wiem czy nie wyskoczy tzw. twardy błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam,

> Mam problem z Xsara Picasso (1.6 HDI 109KM wer. Exclusive). Przy hamowaniu delikatnie mocniejszym

> (ale nie tak mocnym by aktywować układ) praktycznie od razu włącza się ABS, a droga hamowania

> się wydłużyła od momentu przed problemem. Na pewno nie ma żadnych zabrudzeń na drodze,

> sprawdzane na wielu odcinkach. Auto nie podaje żadnych błędów. A boje się odłączyć czujnik

> ABSu i posprawdzać (nie wiem czy nie wyskoczy tzw. twardy błąd).

Kurczę nikt z was nie ma pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykręć każdy czujnik oczyść go i jego gniazdo wyczyść koronkę

czujnik możesz jakikolwiek odłączyć wtedy ABS przestanie działać ale jak podłączysz to wszystko wróci do normy

sprawdź też czujniki czy lekko są namagnesowane czy przewody ok jak znajdę to napiszę jaką mają rezystancje mógł byś miernikiem sprawdzić ale możesz sprawdzić czy nie ma wielkich różnic na każdym

to amatorski sposób ale może cos podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.