Skocz do zawartości

307 2.0 hdi bez mocy przyspieszania


12345

Rekomendowane odpowiedzi

witam, to ze zapycha sie dpf, czy inne dziadostwa to wiem.

Jednak mam pytanie - jak zachowuje sie samochod bez turbo.? Pewnie powinien byc znacznie slabszy.

No i nie ma pprzyspieszania pow 2 tys. Ale turbina slychac ze sie wlacza. Ale jak? Jakby startowal odrzutowiec - wydaje mi sie jakby powietrze lecialo - uciekalo na wszystkie strony samochodu.

Zadne bledy nie wyskakuja. rok temu zminiany byl jakis elektrozawor. Przez moment bylo OK ale przyspieszenie nastepowalo od 3 tys.

Teraz nie ma go wogole.

Co jeszce moge sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to wyglada

> Ale czemu nie wyskakuje blad?

IMHO bo nie masz problemow z elektronika

> a przepraszam za pta- jest to jakas gumowa rura?

gumowa, plastikowo gumowa albo gumowo metalowa. Nie wiem jak jest w tym konkretnym aucie/silniku. I nie jedna a kilka. Po prostu przelec sie po wszystkich rurach i zobacz czy nie sa pekniete albo czy sie ktoras nie wypiela. IMHO do czesci z nich bedziesz musial zanurkowac pod auto. Jak masz farta to peklo akurat z tej strony co bedziesz ogladal grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, to ze zapycha sie dpf, czy inne dziadostwa to wiem.

> Jednak mam pytanie - jak zachowuje sie samochod bez turbo.? Pewnie powinien byc znacznie slabszy.

> No i nie ma pprzyspieszania pow 2 tys. Ale turbina slychac ze sie wlacza. Ale jak? Jakby startowal

> odrzutowiec - wydaje mi sie jakby powietrze lecialo - uciekalo na wszystkie strony samochodu.

> Zadne bledy nie wyskakuja. rok temu zminiany byl jakis elektrozawor. Przez moment bylo OK ale

> przyspieszenie nastepowalo od 3 tys.

> Teraz nie ma go wogole.

> Co jeszce moge sprawdzic?

Sprawdz sobie wszystkie przewody doprowadzające powietrze z turbiny do kolektora ssącego. szczególnie kolanka i okolice intercoolera ( o ile istnieje , nie znam dokładnie tych silników). Przykładowo w "Transystorze" poszło mi kolanko przy samym kolektorze ssącym i szczelina była na wew promieniu kolanka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kanał mam w domu wiec zerkne.

> Rozumiem ze na zapuszczonym silniku.

> i dobrze zeby ktos dodawal gazu?

> A czy jestes w stanie mi powiedziec ( jezeli bede stal pod autem i patrzyl na przod samochodu)

> mniej wiecej w kt czesci silnika tego szukac?

najpierw sobie sprawdz na wylaczonym wzrokowo i na macajewa. Na zdrowy rozsadek walnelo jednak za turbina bo pisales, ze cala para idzie w gwizdek.

Sprawdz calosc idac od wlotu powietrza, przez filtr i dalej. Tam za wiele rurek nie ma. Z tego co zauwazylem u siebie to peka najczesciej albo zaraz za filtrem (u Ciebie to raczej nie to) albo przed intercoolerem.

Jak sprawdzisz na wylaczonym silniku to sprawdzaj na wlaczonym. Rury powinny byc twarde. Jak bedziesz mogl ja zgiac to od razu masz podejrzanego - obejrzyj ja wtedy dokladnie ze wszystkich stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz sobie wszystkie przewody doprowadzające powietrze z turbiny do kolektora ssącego.

ok

dzieki - w tygodniu zajrze pod samochod.

bede pytal w razie potrzeby.

a nie wiecie moze czy turbinka jest z boku czy z przodu?

we fiacie mam z przodu silnika.

Jak to we francuzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Dzieki

ide poszukac w serwisowce gdzie jest dokladnie intercooler 270751858-jezyk.gif

> najpierw sobie sprawdz na wylaczonym wzrokowo i na macajewa. Na zdrowy rozsadek walnelo jednak za

> turbina bo pisales, ze cala para idzie w gwizdek.

> Sprawdz calosc idac od wlotu powietrza, przez filtr i dalej. Tam za wiele rurek nie ma. Z tego co

> zauwazylem u siebie to peka najczesciej albo zaraz za filtrem (u Ciebie to raczej nie to) albo

> przed intercoolerem.

> Jak sprawdzisz na wylaczonym silniku to sprawdzaj na wlaczonym. Rury powinny byc twarde. Jak

> bedziesz mogl ja zgiac to od razu masz podejrzanego - obejrzyj ja wtedy dokladnie ze

> wszystkich stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok

> dzieki - w tygodniu zajrze pod samochod.

> bede pytal w razie potrzeby.

> a nie wiecie moze czy turbinka jest z boku czy z przodu?

> we fiacie mam z przodu silnika.

> Jak to we francuzie?

We francuzie jest albo z przodu albo z tylu smile.gif Zalezy od typu silnika. W 2.0HDi turbosprezarka jest z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.