Skocz do zawartości

Astra G - ciągle zaparowany reflektor


michalmadej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Otóż mam problem z zaparowującym reflektorem. Auto było lekko bite i szkoda mi trochę 150 zł na nowy (używany z allegro;), więc może jakieś podpowiedzi czym najlepiej go skleić i czy to w ogóle jest do naprawienia? Pomyślałem o sylikonie sanitarnym, który mam na podorędziu, ale to chyba zbyt prymitywna metoda? Może jakimś lepszym klajsterem?

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że reflektor zapanowuje, nie znaczy że jest nieszczelny. Może oznaczać coś wręcz odwrotnego.

Na początek, ściągnij gumowe uszczelnienie od strony żarówki (zakładam, że masz takowe) i pojeździj tak ze dwa dni. Daj reflektorowi szansę na przewietrzenie. Jeśli kropelki z wnętrza znikną, załóż ponownie uszczelkę i daj znać, czy zaparowanie pojawia się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz odpowietrzniki. Są 2 łatwo je znajdziesz.

Ja wyjalem reflektor wysuszylem suszarka wewnatrz. Okazalo sie, ze na dnie reflektora zebrala sie masa wody ktora mozna bylo dostrzec dopiero po zdjeciu zderzaka.

Potem na na laczeniu dookola dalem zwykly silokon czarny( jesli to ma jakiekolwiek znaczenie ) i juz smigam prawie rok bez zadnego parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam,

podczepię się do tego wątku, gdyż obecnie sam szukam auta i oglądałem już kolejną Astrę G. zlosnik.gif

Zmartwił mnie trochę prawy reflektor, który był zaparowany, auto wygląda na nie bite, ale no właśnie tylko tak wygląda czy to taka przypadłość w tym modelu? Rok produkcji 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> podczepię się do tego wątku, gdyż obecnie sam szukam auta i oglądałem już kolejną Astrę G.

> Zmartwił mnie trochę prawy reflektor, który był zaparowany, auto wygląda na nie bite, ale no

> właśnie tylko tak wygląda czy to taka przypadłość w tym modelu? Rok produkcji 2003.

TTTM

Sam to zrobisz bez wydawania pieniędzy. Wolna godzinka i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> podczepię się do tego wątku, gdyż obecnie sam szukam auta i oglądałem już kolejną Astrę G.

> Zmartwił mnie trochę prawy reflektor, który był zaparowany, auto wygląda na nie bite, ale no

> właśnie tylko tak wygląda czy to taka przypadłość w tym modelu? Rok produkcji 2003.

Mój po kupnie też miał zaparowany i dodatkowo zmatowiony. Zmatowienie usunąłem papierem ściernym i past polerską a wilgoć suszarką do włosów z odpowiednio ukształtowanym dyfuzorem z tektury zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój po kupnie też miał zaparowany i dodatkowo zmatowiony. Zmatowienie usunąłem papierem ściernym i

> past polerską a wilgoć suszarką do włosów z odpowiednio ukształtowanym dyfuzorem z tektury

Dzięki, trochę mnie uspokoiliście. ok.gif

Na oku mam tą Astrę, gdyby ktoś chciał się podzielić opiniami to chętnie na PW.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, trochę mnie uspokoiliście.

> Na oku mam tą Astrę, gdyby ktoś chciał się podzielić opiniami to chętnie na PW.

> Pozdrawiam.

To wyposażenie trochę mnie zastanawia... niby full wypas a kierownica plastikowa, brak pseudo drewnianej okleiny kokpitu.. sterowania radiem z kierownicy brak..

Najlepiej jechać i sprawdzić. Jak ja swojej szukałem to na zdjęciach piękne ładne a na żywo ulepy ze szpachli i kitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.