Skocz do zawartości

usprawnienie fabrycznego nagłośnienia renault


orion_64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dowiedzieć Waszego zdania nt moich planów.

Aktualnie mam Megane 2 z fabrycznym radiem oraz głośnikami, do radia podłączony jest audio connection box renault(taka zmieniarka mp3 coś jak xcarlink tylko produkcji renault). W obecnej konfiguracji jest to zestaw zadowalający z punktu widzenia funkcjonalności:

- mam sterowanie fabryczne przy kierownicy,

- wyświetlacz w desce

- obsługa nośników USB tak jak płyt CD

Planuję małą modernizację tego w następujący sposób:

- z radia fabrycznego wyprowadzenie na przód RCA(lewych rąk do elektroniki nie mam a i instrukcja jest napisana jak dla laika)

- mam na stanie wzmacniacz alpine dwukanałowy z tzw czarnej serii muszę sprawdzić dokładnie jaki model ale w poprzednim aucie bardzo dobrze napędzał helixy DB 62.1 przy maksymalnym wycisku nawet nie zapierdziały, ten wzmacniacz chciałbym podpiąc pod przód

- wygłuszyć drzwi

- zmienić fabryczne głośniki z przodu na DCX-130

Aktualnie, dopóki nie chcę sobie głośniej posłuchać jest "dobrze" w kwestii czystości fabryczne audio jest zadowalające do pewnego momentu, ale jak przyjdzie się minimalnie dać do pieca to facepalm%5B1%5D.gif zaczyna się pierdzenie z charczeniem

czy taki zabieg można potraktować jako półśrodek czy moze szkoda pracy? Nie ukrywam że zależy mi na zachowaniu w/w funkcji, nie przeznaczając przy tym kosmicznych kwot(wymiana radia z elektroniką do sterowania i wyświetlacza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - z radia fabrycznego wyprowadzenie na przód RCA(lewych rąk do elektroniki nie mam a i instrukcja

> jest napisana jak dla laika)

Wywal radio fabryczne. Kup coś przyzwoicie grającego (Alpine grinser006.gif) + moduł sterujący do podpięcia sterowania z kierownicy (~100zł).

Zbliża się gwiazdka, jest dobra okazja grinser006.gif

Wyświetlacz odłącz. Będzie pokazywał duży zegarek i termometr.

> - wygłuszyć drzwi

> - zmienić fabryczne głośniki z przodu na DCX-130

Nie instaluj głośników współosiowych w drzwi.

Zainstaluj zestaw odseparowany ze zwrotnicami. Głośniki wysokotonowe w Megance II są fajnie umieszczone i ładnie budują "scenę". W drzwiach jest mega zonk, jest bardzo mało miejsca na głośnik, a sam głośnik trzyma się tapicerki (plastiku) oslabiony.gif

Generalnie z tych tańszych 13 cm. głośników ciężko jest wydobyć ładny kickbass, a wszelkie "monstery" z solidnymi koszami i magnesami pewnie sie nie zmieszczą. Dość blisko przesuwa się szyba.

> zachowaniu w/w funkcji, nie przeznaczając przy tym kosmicznych kwot(wymiana radia z

> elektroniką do sterowania i wyświetlacza )

Sterowanie z kierownicy nie jest drogie, montaż nie jest kłopotliwy.

Ja dodatkowo zainstalowałem mały subik w bagażniku (kombi) który ładnie uzupełnia niewielkie głośniczki i całość daje się słuchać.

Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wywal radio fabryczne. Kup coś przyzwoicie grającego (Alpine ) + moduł sterujący do podpięcia

> sterowania z kierownicy (~100zł).

Moduł sterujący to nie ~100 a bliżej 200 jak nie wyżej jeśli ma obsługiwać wyświetlacz i sterowanie, dodatkowo choinkowość alpine jest dla mnie nie do zniesienia, chciałbym zachować fabryczny wewnętrzny design

> Zbliża się gwiazdka, jest dobra okazja

> Wyświetlacz odłącz. Będzie pokazywał duży zegarek i termometr.

> Nie instaluj głośników współosiowych w drzwi.

Sory, moja pomyłka nie ten model wklepałem chodziło mi dokładnie o zestaw dsk a nie dcx

> Zainstaluj zestaw odseparowany ze zwrotnicami. Głośniki wysokotonowe w Megance II są fajnie

> umieszczone i ładnie budują "scenę". W drzwiach jest mega zonk, jest bardzo mało miejsca na

> głośnik, a sam głośnik trzyma się tapicerki (plastiku)

Też mnie to napawa obawami, mniejsza już o model głośników ale trzeba będzie się nakombinować żeby stablinie cokolwiek tam umieścić

> Generalnie z tych tańszych 13 cm. głośników ciężko jest wydobyć ładny kickbass, a wszelkie

> "monstery" z solidnymi koszami i magnesami pewnie sie nie zmieszczą. Dość blisko przesuwa się

> szyba.

> Sterowanie z kierownicy nie jest drogie, montaż nie jest kłopotliwy.

Wiem że nie jest kłopotliwy. Ale jak już wspomniałem interesuje mnie zachowanie aktualnego widoku

> Ja dodatkowo zainstalowałem mały subik w bagażniku (kombi) który ładnie uzupełnia niewielkie

> głośniczki i całość daje się słuchać.

> Klik

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pomagałem kiedyś budować znajomemu CarPC w megane coupe, ale że gość chciał też dźwięk to było wiele kombinacji... mniejsza o to... bo nie o tym temat...

Sam samochodzik jest bardzo fajny do audio smile.gifale...

1)jak sami stwierdziliście miejsce na tweetery jest dość dobre, ale jeśli ktoś oczekuje dobrego dźwięku to nie obędzie się bez ukierunkowania w dorobionych "panelach"

2)problem jest z tzw wooferami w drzwiach. Rzeczywiście jest tam mało miejsca, ale znów polecam (jeśli chcesz dobry dźwięk) wykonanie paneli tak aby głośnik był przykręcony do blachy i to 16cm a nie 13cm

3) jeśli chcemy mieć dobry dźwięk, to podstawą systemu jest grajek i to niekoniecznie alpine, bo pioneer czy clarion mają inny design i inną barwę dźwięku, wystarczy posłuchać i wybrać (oczywiście min 2x RCA). Niestety ale prawda jest taka, że ten fabryczny klocek nie jest najlepszej jakości.

4) na przód odseparowany zestaw 16cm i jeśli pasuje Ci sposób grania serii dsk to raczej polecałbym HSK, bo różnica w cenie nieduża a w efekcie dźwiękowym ogromna! oczywiście wygłuszenie drzwi to podstawa

5)do powyższego skrzyneczka w bagażnik (może też być dołączona w kolejnym etapie, ale lepiej od razu) i tu też są schody z racji bardzo "szczelnego bagażnika", ale jeśli będziesz potrzebował porady w tej kwestii to napisz, a rozpisze się troszkę w tym temacie.

po ostatnie polecam lekturę FAQ Car Audio autorstwa p. Nazara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja CA w mojej megi ma główne założenia:

- pozbyć się pierdzenia przy głośniejszym słuchaniu

- zachować zarówno wygląd jak i funkcjonalność w stanie fabrycznym(nie chodzi tu o jakieś umiłowanie do aktualnego designu - to ma być to samo auto)

Zmiana klocka nie wchodzi w grę, faktycznie pionki mają ładny wygląd, miałem wcześniej taniego pionka i całkiem ładnie się sprawował z zestawem helixa i wspomnianym wcześniej wzmacniaczem.

Auto jest rodzinne czyli bagażnik jest potrzebny nie do budowania basu :D było by pięknie zastosować wszelkie zalecane zabiegi ale muszę wybrać kompromis z dwóch powodów:

- część elementów już mam(nawet mógłbym wyrwać wspomniane helixy DB 62.1 z poprzedniego auta)

- żona(i to chyba powinno tłumaczyć wszystko :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.