Skocz do zawartości

Taki pewny pomysł mam odnośnie sterowania lpg


amazing5

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu pisał raz żeby założyć parownik od sekwencyjnej instalacji do instalacji 2 gen z blosem. W sumie to by była wspaniała sprawa, ale sie obawiam że nie da sie tego ustawic i bedzie za bogato. I Wymyśliłem złoty środek na coś takiego:

parownik np kme silver, elektronika stag 150, blos, silnik krokowy na przewodzie sterowany ecumasterem. Potem wyjaśnię dlaczego akurat ecumasterem a nie stagiem.

I właśnie mam pytanie do elektryków gazowników. W jaki sposób sterowany jest silnik krokowy? Jakie napięcie jest podawane na niego? Jaki generuje pobór prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu pisał raz żeby założyć parownik od sekwencyjnej instalacji do instalacji 2 gen z blosem. W

> sumie to by była wspaniała sprawa,

Wybij to sobie z głowy. To nie ma prawa działać. Blos i parownik z sekwencji? To mógł wymyślić tylko ktoś, kto zupełnie nie rozumie na jakiej zasadzie pracuje Blos.

> ... I Wymyśliłem złoty środek na coś takiego:

> parownik np kme silver, elektronika stag 150, blos, silnik krokowy na przewodzie sterowany

> ecumasterem. Potem wyjaśnię dlaczego akurat ecumasterem a nie stagiem.

To co miałby robić Stag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lepiej założyć sekwencję, zamiast silnik krokowy sterować ecumasterem ? Silnik ma 4 przewody

> wiec jest bipolarny, potrzebujesz do tego 2 mostki typu H do sterowania nim, lub gotowy

> sterownik.

no są pewne powody dla których nie chce zakładać sekwencji. Pozatym stawiam na innowacyjność zlosnik.gif Poprostu mam nieodpartą chęć potestowania czegoś takiego i zabawy zlosnik.gif

albo może zamiast silnika zastosowac zwykły elektrozawór? hmm.gif w sumie valteki to tez zwyczajne elektrozawory zlosnik2.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybij to sobie z głowy. To nie ma prawa działać. Blos i parownik z sekwencji? To mógł wymyślić

> tylko ktoś, kto zupełnie nie rozumie na jakiej zasadzie pracuje Blos.

Właśnie też byłem troche zdziwiony bo parownik z sekwencji troche inaczej działa i właściwie to troche bardziej niż tylko trochę hmm.gif

> To co miałby robić Stag?

przęłączać na gaz/benzyne, emulać wtryski, pokazywac poziom gazu i takie tam drobne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no są pewne powody dla których nie chce zakładać sekwencji. Pozatym stawiam na innowacyjność

> Poprostu mam nieodpartą chęć potestowania czegoś takiego i zabawy

ok.gif

> albo może zamiast silnika zastosowac zwykły elektrozawór? w sumie valteki to tez zwyczajne

> elektrozawory

To ma sens, bo przynajmniej będzie szybko działać, pytanie jak z żywotnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma sens, bo przynajmniej będzie szybko działać, pytanie jak z żywotnością

obawiam sie że zwykły elektrozawór może paść bo raczej on nie jest zrobiony z zamysłem ciągłego otwierania i zamykania się, dlatego pomyślałem że może by pojedynczego valteka zastosować hmm.gif

listwa_valtek_1_3ohm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ecumasterem raczej nie wysterujesz typowego silnika krokowego, ale bez problemu powinieneś dać radę

> z registrem z instalacji BRC Blitz, bo on był otywierany chyba sygnałem PWM. Funkcję miał

> oczywiście tą samą.

gdzie to mozna dostać? jakiś tekst

bo jeżeli z dostępnością części jest tak jak np do sequenta (czyli tylko serwisy i warsztaty montujące) no to juz widze że pozamiatane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam sie że zwykły elektrozawór może paść bo raczej on nie jest zrobiony z zamysłem ciągłego

> otwierania i zamykania się, dlatego pomyślałem że może by pojedynczego valteka zastosować

jaką moc ma silnik do którego to ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.