Skocz do zawartości

Problemy z iskrą - Z14XE


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u kolegi w aucie zapalił się ostatnio check, podłączyłem więc go pod opcoma i zbadałem błędy silnika, pokazało mi

Quote:

P0301 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 1

(00) - Obecny

P0300 - Wykryto wielokrotne przerwy w zapłonie

(00) - Obecny


Mam pytanie czy to DIS już pada??

Auto ma przebieg ponad 200kkm, czy może to sterownik silnika??

Jeżeli to DIS to mniej więcej jaka cena nowego i dobrej marki??

**********

Zczytałem jeszcze jeden błąd z centralnego zamka:

Quote:

00041 - Niezadziałanie wyłącznika blokady drzwi kierowcy

Obecny


Błąd nie daje się wykasować, a centralny działa w porządku - co to może być??

Za wszelkie info wielkie dzięki i pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie czy to DIS już pada??

DIS ? Przecież tam chyba jest listwa zapłonowa i tu bym upatrywał przyczyny ok.gif Dodam że może to wskazywać na problem ze świecami zapłonowymi. Więc warto je pierwsze wymienić/sprawdzić bo taniej wink.gif Listwa używana w granicach 200zet. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DIS ? Przecież tam chyba jest listwa zapłonowa

Zgadza się listwa, tak z rozpędu napisałem.

> Dodam że może to wskazywać na problem ze świecami zapłonowymi.

No teraz się dowiedziałem, że nie były sprawdzane więc faktycznie wpierw to sprawdzimy.

> Listwa używana w granicach 200zet. Pozdro

A nowa?? I jaka marka??

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzyj tu.

Ogolnie janmor to tania marka i niezbyt dobra przynajmniej jezeli chodzi o przewody WN. Szukalem ngk i beru ale nic nie znalazlem, ale pobieznie szukalem. Moze jakies inne sprawdzone propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, u kolegi w aucie zapalił się ostatnio check, podłączyłem więc go pod opcoma i zbadałem błędy

> silnika, pokazało mi

a weź obejrzyj dobrze fajki, ta listwa jest jedną z niewielu gdzie same fajki możesz kupić. Nie tanie, 110PLN/kpl ale może lepiej zmienić oryginalne fajki niż założyć kompletnego chińczyka za 200PLN, nawet tak niemieckobrzmiącego hmm.gif

Za dobrą (markową) cewkę to 3-4 stówki trzeba położyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a weź obejrzyj dobrze fajki, ta listwa jest jedną z niewielu gdzie same fajki możesz kupić.

ooo dzięki wielkie za radę, jeszcze nie miałem okazji popatrzeć, ale w ten weekend zbadam wszystko, mam nadzieję że to tylko świece.

Kumpel trochę podłamany, bo za astrę zapłacił 7 kpln, a włożył w nią ponad 4,5 kpln a teraz mu te błędy wyskoczyły, powiedział, że jak tylko uda się to nareperować i auto będzie sprawne to nawet się zarejestruje na forum.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, świeczki wymienione, faktycznie były w agonalnym stanie, pierwsza świeczka od rozrządu cała czarna inne kolor normalny.

Odstępy między anodą i katodą więcej jak 2mm "na oko".

Wczoraj zamieniłem kolejność świec i tą czarną dałem na czwarty cylinder a na pierwszy dałem w normalnym kolorze i jak kumpel dzisiaj przyjeżdżał znowu przerwa w iskrze na pierwszym cylindrze - to mnie zastanowiło czy to czasem właśnie nie listwa - która zresztą nie wygląda na oryginalną, ale nigdzie nie widać przebicia i wygląda na całkiem nową.

Świece wymienione z GM na NGK i zobaczymy jak będzie się auto sprawowało.

Szukałem w katalogu NGK i nie znalazłem tej listwy??

Czy listwy marki Delphi będą ok pod względem jakości?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc były dwa dni spokoju i błąd znów wyskoczył, jeszcze nie wiem na jakim cylindrze ale obstawiam numer jeden.

Spróbujemy dzisiaj zmienić miejscami fajki i się zaobserwuje jak będzie się działo.

Jeżeli się okaże, że kwestia fajki to gdzie to można kupić??

Pytałem się w motoryzacyjnym i patrzyli w katalogach i nic nie znaleźli.

Edyta:

Fajki podmienione, błędy sprawdzone oraz wykasowane, błąd oczywiście na pierwszym cylindrze.

Dodatkowo pojawił się błąd:

P0300 - przerwa w zapłonie występująca przy niskim poziomie paliwa (0B) - nie występuje

Nie wiem czy ważna jest kolejność błędów, ale czytając od góry to wpierw wyskoczył ten z paliwem, dalej P0301 - brak iskry na pierwszym cylindrze, no i dalej P0300 - wykryto wielokrotne przerwy w zapłonie.

Czy czasem te usterki nie są związane może z układem paliwowym?

Czy takie błędy mogą wyskakiwać przez uszkodzony kondensator przeciwzakłuceniowy?

Kolega zaobserwował pewną zależność polegająca na pokonywaniu leżących policjantów, chyba 4 w kolejności i po jakiś 500 metrów wyskakuje błąd.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i odgrzewam.

Świece wymienione, nowa listwa marki Delphi a problem pozostał.

Gdy silnik zacznie się nagrzewać wyskakuje błąd brak iskry na 1 cylindrze.

Czy winowajcą może być ten kondesator przeciw zakłóceniowy??

Czy może sterownik silnika, który znajduje się pod maską i górną osłoną silnika, pada?

Jak można stwierdzić usterkę tego sterownika??

Jakie koszty??

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy może sterownik silnika, który znajduje się pod maską i górną osłoną silnika, pada?

> Jak można stwierdzić usterkę tego sterownika??

> Jakie koszty??

Popytaj kolegę Messer'a. Z tego co pamiętam niedawno przechodził problemy ze sterownikiem i jego regeneracją.

> PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak można stwierdzić usterkę tego sterownika??

Np: podpiąć oscyloskop pod sterowanie pierwszą cewką i oglądać co się tam wyprawia. Trzeba też wykluczyć mechaniczną usterkę (kompresja, lewe powietrze). Kondensator teoretycznie nie powinien mieć wpływu. Ale można wsadzić tam jakiś na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.