Skocz do zawartości

Błedy B1037 B1022 P0235 :(


olos

Rekomendowane odpowiedzi

Profilaktycznie (po wymianie termostatu, czyszczeniu egr i overbosta) kasując przegląd otrzymałem nast. błedy

B1022 - przekaźnik ogrzewania tylnej szyby (szyba działa, lewe lusterko tyż, prawe nie) - od czego zacząć przekaźnik (który?) czy grzałka, luźny przewód

B1037 - zapalniczka i klimatyzacja - wadliwy przełącznik świateł

o co biega - bo wszystko działa (no może podświetlenie zapalniczki nie ale by to waliło błąd???) (szukajka milczy na ten temat albo mnie nie lubi...)

P0235 - uszkodzony czujnik doładowania (autko w zależności od humoru przy pełnym but.gif czasem raz na 3 miesiące czasem 1 dziennie waliło engine failure - czujnik wyczyszczony, przeniesiony na obudowę aku 2tyg temu, przez ten czas 1x failura strzleił... - kupić nowy???

opisy błędów wg wydruku z kompa ( jakiś BOSH ESItronic czy cóś...)

z góry THX za help smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

> B1022 - przekaźnik ogrzewania tylnej szyby (szyba działa, lewe lusterko tyż, prawe nie) - od czego

> zacząć

- wg. .mnie przewód lub ( bardziej prawdopodobne ) mata grzejna kaput.

> P0235 - uszkodzony czujnik doładowania (autko w zależności od humoru przy pełnym czasem raz na 3

> miesiące czasem 1 dziennie waliło engine failure - czujnik wyczyszczony, przeniesiony na

> obudowę aku 2tyg temu, przez ten czas 1x failura strzleił... - kupić nowy???

- czujnik doładowania jest na dolocie, na samej górze. Kolega pomylił tenże z zaworem overboost ( ster. zmiennej geometrii turbiny ) i ten przeniósł na obudowe aku. Jesli komp. stwierdza pad czujnika to dziad do wymiany. Pozdr.ART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - czujnik doładowania jest na dolocie, na samej górze. Kolega pomylił tenże z zaworem overboost (

> ster. zmiennej geometrii turbiny ) i ten przeniósł na obudowe aku.

Powiem ci że tu mnie zaskoczyłeś smile.gif nie wiem dlaczego ale sobie wkręciłem że to to samo mlot.gif

> Jesli komp. stwierdza pad

> czujnika to dziad do wymiany.

jest jakas opcja czyszczenia, sprawdzenia czy łaczy wtyk czy cóś i czy spieszyć sie z wymiana (bo coś sie sypnie) czy można poczekać na bardziej sprzyjająca pogodę do grzebania w aucie czy rezerwowac już termin u mechanika?

no i czy ktoś ma pomysł na B1037????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest jakas opcja czyszczenia, sprawdzenia czy łaczy wtyk czy cóś i czy spieszyć sie z wymiana (bo

> coś sie sypnie)

- można czujnik zdemontować ( jedna śruba mocująca ) i próbowąc go myć ( bardzo delikatnie, benzyna ekstrakcyjna, izopropanol ), czy pomoże ?? Nie wiem, są dwie szkoły.Jak padnięty to i święcona woda mu nie pomoże. Ja co pół roku wyciągam go i myję profilaktycznie.

czy można poczekać na bardziej sprzyjająca pogodę do grzebania w aucie czy

> rezerwowac już termin u mechanika?

- pogoda rzecz istotna, w sprzyjających warunkach robota na góra pół godziny palacz.gif , mechanik wcale nie potrzebny. Pospiech ?? Czujnik informuje tylko o przeładowaniu, teoretycznie można by jeżdzić, ale wiadomo .... jak ma być dobrze i spokojnie, bez failurów to wymienić ( umyć ) i zapomnieć wink.gif

Pozdr.ART.

Znalazłem na jakimś zagraniczym forum stilo dot. błędu B1037. Cyt. " ... just solve this problem. My cigar lighter lightbulb was broken and i changed it. i erased the error and now is all good ! i have light on cigar lighter and no error ... " Wynika z tego, że przepalone podświetlenie zapalniczki może generować taki bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem na jakimś zagraniczym forum stilo dot. błędu B1037. Cyt. " ... just solve this problem.

> My cigar lighter lightbulb was broken and i changed it. i erased the error and now is all good

> ! i have light on cigar lighter and no error ... " Wynika z tego, że przepalone podświetlenie

> zapalniczki może generować taki bład.

Może to mało logiczne,ale tak jest cool.gif

Dla pocieszenia,przepalenie zarówki w bagazniku nie powoduje żadnego błędu cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.