Skocz do zawartości

Panowie, krótko i na temat - które wybrać?


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

> j.w.

> Nakładka 1

> Nakładka 2

> A może jakieś inne propozycje

Zdecydowanie 1. Dość ładne i tanie.

Ale jest tego ogólnie całe multum, zarówno z napisem "CRUZE" jak i NO NAME.

http://fanklub.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1190&sid=1fac1e511ac6e92bd37ea86976e6313a

W volvo mam fajne bo to połączenie chromu i plastiku, dzięki czemu odpada kwestia ewentualnego gnicia.

Z podświetleniem nie chce bo chociaż dają fajny efekt w nocy to niestety w praktyce krótko świecą/

Gdybym dziś miał do Cruze zakładać to na chwilę obecną szukałbym takich:

listwa01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> I jak? kupione, założone?

> gdzie zdjęcia?

> chyba że w tym temacie też chcesz czekać do lata

Na razie temat odłożyłem. Wolałem to chińskie coś do otwierania/zamykania szyb kupić. Listy poczekają jak mówisz do lata, albo wiosny. Teraz to żaden szpan na dzielni w takie pogode beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie temat odłożyłem. Wolałem to chińskie coś do otwierania/zamykania szyb kupić. Listy

> poczekają jak mówisz do lata, albo wiosny. Teraz to żaden szpan na dzielni w takie pogodę

Ja też odłożyłem kilka rzeczy do zrobienia na lato, m.in. montaż modułu ABL

i zmianę spryskiwaczy bo fabryczne punktowe to żenada, nie mówiąc już o tym że brak zaworu zwrotnego facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też odłożyłem kilka rzeczy do zrobienia na lato, m.in. montaż modułu ABL

> i zmianę spryskiwaczy bo fabryczne punktowe to żenada, nie mówiąc już o tym że brak zaworu

> zwrotnego

Mówisz o tym diwajsie hmm.gif

A na jakie spryskiwacze chcesz zmienić? Z jakiego samochodu pasują i WTF jest ten zaworek zwrotny, gdzie ma być zamontowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też odłożyłem kilka rzeczy do zrobienia na lato, m.in. montaż modułu ABL

> i zmianę spryskiwaczy bo fabryczne punktowe to żenada, nie mówiąc już o tym że brak zaworu

> zwrotnego

Jak załozysz to sie pochwal, bo ja mam obawy do reakcji CAN na zmiane w sieci elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak załozysz to sie pochwal, bo ja mam obawy do reakcji CAN na zmiane w sieci elektrycznej.

Wiele wskazuje na to, że w Cruze nie ma pełnej CAN, w fokusie po wstawieniu tego modułu CAN niczego nie wyrzuca, wszystko działa OK

trzeba jedynie go wypoziomować przy montażu przed podłączeniem.

A sama rzecz bardzo praktyczna! Takie coś mogłoby być obowiązkowo montowane w EU, bo relatywnie podnosi bezpieczeństwo,

a nie centralne zamki nie wydające dźwięku przy zamykaniu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz o tym diwajsie

Tak, dokładnie o tym. Widziałeś coś lepszego?

> A na jakie spryskiwacze chcesz zmienić? Z jakiego samochodu pasują?

W Volvo mam mgłowe i pewnie na takie zmienię bo są rewelacyjne, cała szyba w mig jest mokra

i nie ma tarcia na sucho wycieraczką po całej jej szerokości facepalm%5B1%5D.gif

Widziałem gdzieś kiedyś, że ktoś montował w Cruze również z Toyoty i Mazdy, ale nie pamiętam z których konkretnie modeli niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dokładnie o tym. Widziałeś coś lepszego?

Nie, ale zastanawiam się czy faktycznie tego potrzebuje hmm.gif We wszystkich autach jakie miałem, nie było tego diwajsu i nikt w doope mi nie wjechał, dlatego tak jakoś mnie to rybka. Nie mniej jednak, jak powiedził kologa inżynier pare postów wyżej - "Jak załozysz to sie pochwal " zlosnik.gif

> W Volvo mam mgłowe i pewnie na takie zmienię bo są rewelacyjne, cała szyba w mig jest mokra

> i nie ma tarcia na sucho wycieraczką po całej jej szerokości

> Widziałem gdzieś kiedyś, że ktoś montował w Cruze również z Toyoty i Mazdy, ale nie pamiętam z

> których konkretnie modeli

Natomiast ten diwajs jak najbardziej bym zaadaptował. I jak będziesz to robił, to koniecznie fotorelacja + z czego wydłubane spryskiwacze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i WTF jest ten zaworek zwrotny,

> gdzie ma być zamontowany ?

Zaworek zapobiega cofaniu się płynu do zbiornika, co umożliwia szybsze spryskiwanie szyb i dopływ płynu już w chwili uruchomienia pompki.

Bez niego w początkowym okresie spryskiwania, wycieraczka do szyb pracuje na sucho.

Powodem tego jest odpłynięcie płynu do zbiornika, aby zapobiec cofaniu się płynu z układu zastosuj zaworek zwrotny układu spryskiwacza.

Poniał? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaworek zapobiega cofaniu się płynu do zbiornika, co umożliwia szybsze spryskiwanie szyb i dopływ

> płynu już w chwili uruchomienia pompki.

> Bez niego w początkowym okresie spryskiwania, wycieraczka do szyb pracuje na sucho.

> Powodem tego jest odpłynięcie płynu do zbiornika, aby zapobiec cofaniu się płynu z układu zastosuj

> zaworek zwrotny układu spryskiwacza.

> Poniał?

U mnie tak nie ma. Jest najpierw plyn, a potem machanie gumkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak nie ma. Jest najpierw plyn, a potem machanie gumkami.

Jeśli pokażesz mi w Tis na MY2012 albo gdzie indziej fabryczny zaworek zwrotny na trasie wężyka spryskiwacza

to nie uznam tego jedynie jako Twoją subiektywną ocenę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W oplach kiedys zaworek był na pompce spryskiwacza, tutaj chyba tez tam jest.

Jeśli jest to niestety nie jest zbyt efektywny i wkurza mnie to krótkie, ale widoczne opóźnienie.

Nie jest to tylko moja opinia, ale też osób które już zamontowały zaworki zwrotny na wężykach pod maską Cruzaka.

Wydatek iluzoryczny, a efekt 100%, problem znikł jak ręką odjął claps.gif

zaworek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale zastanawiam się czy faktycznie tego potrzebuje We wszystkich autach jakie miałem, nie

> było tego diwajsu i nikt w doope mi nie wjechał, dlatego tak jakoś mnie to rybka.

U mnie tez nie było pulsujących świateł, ale ja mam wyrobiony nawyk i przy awaryjnym hamowaniu zawsze znajdę ułamek sekundy na zapalenie świateł awaryjnych.

To całkowicie automatyczny odruch, (jak np. z zapinaniem pasów, czy szybka jazdą z lewym kierunkowskazem po autotrdzie),

który pomaga zachować bezpieczeństwo, bo liczy się informacja i czas reakcji tego za nami. Ile razy uratowało to moją doopę nie liczyłem.

Ale podobnież mam przy bardzo szybkiej jeździe, szczególnie w mieście, też wtedy zapalam awaryjne-ostrzegawcze, tyle że trwale busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest to niestety nie jest zbyt efektywny i wkurza mnie to krótkie, ale widoczne opóźnienie.

> Nie jest to tylko moja opinia, ale też osób które już zamontowały zaworki zwrotny na wężykach pod

> maską Cruzaka.

> Wydatek iluzoryczny, a efekt 100%, problem znikł jak ręką odjął

Gdzie kupione, co za numer referencyjny (nazwa) i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Natomiast ten diwajs jak najbardziej bym zaadaptował. I jak będziesz to robił, to koniecznie

> fotorelacja + z czego wydłubane spryskiwacze

Rany tej to jest ogólnie znany przecież temat ... trudność żadna i pewnie Twoje dziecko by to samo zrobiło gdyby tylko dało radę otworzyć maskę cool.gif

Napisałem wyżej już, że ja wstawię spryski z volvo bo takie mam u siebie sprawdzone, niedawno przyszły, cena 29 PLN sztuka,

ale "mgielne" spryskiwacze są też fabrycznie w innych autach, na pewno w większości nowych japońskich, Toyota, Mazda, Honda, Mitsu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Gdybym dziś miał do Cruze zakładać to na chwilę obecną szukałbym takich: listwa01.jpg

Heh, zobacz etac_owiec wiedziałem, że gdzieś pisałem dokładnie o tych samych nakładkach 893goodvibes.gif

post z 2011, niezłe deja vu smile.gif

Szary77 a Ty założyłeś ostatecznie jakieś nakładki do Cruzaka?

Wybrałeś na końcu coś z tych o które pytałeś w tym temacie? czy jak zwykle nic? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat olałem, bo kasa idzie na dziecko co to sie urodziło jakiś czas temu grinser006.gif Nakładki mam w Nubie - na razie styknie 270751858-jezyk.gif

Natomiast interesuje mnie jakim cudem ludzie mają tak urzymane te plastiki co to je na czerowono zaznaczyłem w fotce poniżej.

Nie mam pojęcia niewiem.gif jak to robią. Moje mają już sporo rysek od butów przy wsiadaniu i wysiadaniu. Może ludzie lewitują wsiadając niewiem.gif

1968912a9cebe87cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, a wcale lekki nie jestem. zlosnik.gif To taki odruch jak Kolegi włączanie awaryjnych, z tym że tutaj podnosi się nogi.

Co do nakładek, to niektóre są fajne, niektóre niefajne, bo odklejają się po dłuższym czasie albo brud się nieładnie zbiera wokół.

Stosuję folię 3M, którą docinam na róg progu albo coś jak ta nakładka: estetycznie, nie widać (przezroczysta) - a chroni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.