Skocz do zawartości

Turkotanie w silniku - pompa oleju ?


cieyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taki problem - zaczęło mi stukać w silniku X16SZ - jest to turkotanie takie jak "kijem po szczeblach" - narasta wraz z prędkością obrotowa silnika itd.

Panewka raczej to nie jest bo jest to niezależnie czy dodaję gazu czy ujmuję - wystarczy ze wał się kręci to stuka.

Ciśnienie oleju ok, lampka gaśnie po uruchomieniu silnika jak zawsze.

I tu moje pytanie - dlaczego tak stuka ??

Może wystarczy odkręcić śrubę od zaworu zwrotnego i go jakoś może wyczyścić i będzie ok - czy po prostu pompa dała d....

Bo koszt nowej to prawie 300 zł więc może nie muszę jej wymieniać..... tylko coś odkręcić, wyczyścić i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd pomysł, że to pompa? Odgłos pochodzi od niej?

> Da się zlokalizować skąd mniej więcej?

No zlokalizowałem - rozebrałem cały bok, sprawdziłem rozrząd, rolki, pompę wody i wszystko ok.

Odgłos dochodzi własnie z pompy. Przyłożyłem długiego pręta do silnika i do ucha i osłuchiwałem - najgłośniej i wyczuwalne wibracje były własnie po przytknięciu do pompy oleju :/

Wkładałem głowe w nadkole i słuchałem bez pręta i turkotanie dochodzi właśnie z okolic małego koła rozrządu - więc to chyba własnie pompa....

Zamówiłem nową z Hansa za 130 zł z możliwością zwrotu - koło czwartku sciagam michę i zobaczę co i jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mogłeś również sprawdzić, czy koło pasowe jest dobrze przykręcone do wału korbowego, a koło owe dociska zębate koło rozrządu na wale korbowym...Pompa oleju w tych silnikach jest niemal niezniszczalna...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam!

Mam podobny problem z astrą f 1,4cnz. Coś mi klekota przy uruchomieniu silnika, gdy przestanie klekotać to wtedy także gaśnie kontrolka oleju. Te klekotanie trwa około 4-5s i występuje głównie na zimnym silniku. Przy rozgrzanym silniku klekotania brak. Tylko czasem jak mu dam na wyższe obroty to i zastuka. Mechanik powiedział, że niema ciśnienia oleju i na początek kazał mi wymienić olej na mineralny i filter. Olej wymieniłem na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik powiedział, że niema ciśnienia oleju i na początek kazał

> mi wymienić olej na mineralny i filter. Olej wymieniłem na jesień.

A to checa a w czym wymiana oleju ma pomoc .Powodow braku cisnienia moze byc kilka np:

1. zuzyta pompa oleju,

2. zaciety lub uszkodzony zawor nadcisnieniowy pompy oleju;

3. zuzyte panewki;

w kazdym z przypadkow wymiana oleju na mineralny na niewiele sie zda, a klekocza zapewne hydrauliczne popychacze zaworow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.