Skocz do zawartości

Parowanie szyb


Ricco

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie mogę sobie poradzić z parującymi szybami:( Jest to strasznie uciążliwe i ogranicza tym samym widoczność! nic tylko klękać i płakać:P

Macie jakieś pomysły co może być nie tak, lub co można było by z tym zrobić??? angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy nie mogę sobie poradzić z parującymi szybami:( Jest to strasznie uciążliwe i ogranicza tym

> samym widoczność! nic tylko klękać i płakać:P

> Macie jakieś pomysły co może być nie tak, lub co można było by z tym zrobić???

Sprawdź w bagażniku po prawej stronie, czy kanały wentylacyjne są drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy nie mogę sobie poradzić z parującymi szybami:( Jest to strasznie uciążliwe i ogranicza tym

> samym widoczność! nic tylko klękać i płakać:P

> Macie jakieś pomysły co może być nie tak, lub co można było by z tym zrobić???

nawiew na szybe cieplego powietrza. Może klapka regulująca pobór powietrza z zewnątrz zacięta jest i krąży w kółko wilgotne powietrze.

Umyj szyby od środka i potem rozsmaruj plyn do naczyń (Ludwik) i wytrzyj do sucha go. Ogranicza to rewelcyjnie parowanie szyb. Może masz gdziś przycięte i nie ma pełnego nawiewu na szybe tylko gdzieś na nogi idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umyj szyby od środka i potem rozsmaruj plyn do naczyń (Ludwik) i wytrzyj do sucha go. Ogranicza to

> rewelcyjnie parowanie szyb. Może masz gdziś przycięte i nie ma pełnego nawiewu na szybe tylko

> gdzieś na nogi idzie.

Zwykły szampon też się sprawdza, ale to leczenie skutków, nie przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak: jeśli chodzi o mycie szyb to było to robione, pomogło na chwile!

nawiewy: wszystkie klapki są sprawne ponieważ przy każdej zmianie pokręteł i suwaków słychać prace klapek.

Jeśli chodzi o ta wentylację w bagażniku to o tym w ogóle nie słyszałem.

Nawiewy wszystkie są sprawne i szczelne, a kierunki powietrza poprawne. klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie rady, o których piszą wyżej u mnie tez nie pomogły, i wiesz co sie okazało? miałem dziurki w podłodze, woda sie dostała, namokły wszystkie wygłuszenia wiec wilgoc była non stop. jakby tego było mało, te mokre maty przyczyniły sie do tego, ze dziury sie powiekszyły i korozja sie rozprzestrzeniła. gdy zajrzałem pod wykładzinę (ostatniej wiosny) to pozostało wszystko wyciągnąć, podłoge pospawac i malowac. oczywiscie wszystko zostało profi zrobione, ale obawiłem sie nadal tej wilgoci, jednak nadeszły mokre dni, a w sienie jest suchutko teraz wink.gif

takze radze Ci zajrzec pod wykładzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr kabinowy suchy? Sprawdzałeś?

> Mój kolega ostatnio miał ten sam problem tylko że w Oplu - okazało się że zalewa mu podczas deszczu

> filtr kabinowy.

z którego miejsca sie dostać do niego najwygodniej w sienie??? Nie sprawdzałem jeszcze filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee podstawowe pytanie. Które szyby masz na mysli.

Przednie, boczne tylne boczne czy tylna. Bo u mnie przednia i boczne przednie fajnie odchodza z nawiewem na 2 biegu. Tylne boczne to w sumie cały czas zaparowane są, no a sama tylna to masz ogrzewanie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.