Skocz do zawartości

Kolektor ssący


AGD

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś z Szanownej Braci przerabiał zmianę z plastiku na aluminium? Czy przepustnica da się

> przełożyć, czy to grubsza rzeźba?

Widziałem tylko na zdjęciach takie wydumki więc jest taka możliwość. Czy dużo pracy? Myśle że trzeba zaślepić niepotrzebne otwory i to wszystko ale nie chce też wprowadzać w błąd wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Szanownej Braci przerabiał zmianę z plastiku na aluminium? Czy przepustnica da się

> przełożyć, czy to grubsza rzeźba?

Puzon z Uno Klub Polska to robił.

W sumie to ja też robiłem coś podobnego czyli zapodawałem cały osprzęt od "aluminiowca" do słupka "plastikowca".

Z tego co pamiętam przepustnica nie pasuje. Jeśli zaś chodzi o resztę osprzętu to w jednym jest czujnik fazy na kółku wałka dolotowego a w drugim jest stukowy na bloku ale przy samej zmianie kolektora to Ciebie raczej nie dotyczy.

BTW - mam taki kolektor do "oddania" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po robocie. Proszę jeszcze o podpowiedz, jak "nauczyć" ECU nowego czujnika położenia przepustnicy?

Coś mi świta o gazowaniu do odcinki, ale co i jak dokładnie nie wiem. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to to wiem wink.gif

Swoją drogą wiele jest informacji o cudownym uzdrowieniu silników na sterowniku IAV 49 np. po zapaleniu i pozostawieniu bez gazu na trzy włączenia wentylatora, ile w tym prawdy a ile autosugestii nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.