Skocz do zawartości

Kupuję Corsę C _ kilka niepewności _ prośba o pomoc


olozdegie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na co dzień jestem na kąciku Pandy, jednak chcę kupić Corsę C i mam kilka wątpliwości.

Człowiek od którego kupuję auto jest pewny, jednak nie jest on pierwszym właścicielem, więc ktoś mógł jemu coś wcisnąć jak sprowadzał autko.

Corsa, pochodzi z Austrii, według historii, którą zna obecny właściciel auto wjechało pod naczepę. Nie było to groźne tylko poobijał się przód. Czego efektem jest niegroźne odgniecenie na obudowie silnika, uszkodzona obudowa od sterownika ABS. No i były wymieniane elementy (klapa, nadkole przód, zderzak, plus inne które poszły przy tym zderzeniu). Zerwane są napinacze pasów (auto głównie stało po sprowadzeniu, dość pewne). Ale największy problem pojawia się przy poduszkach.

Według wiedzy właściciela auto ma 3 poduszki, kierowca + 2boczne. Komputer pluje komunikat o tym, że poduszka z przodu jest, że bocznej nie ma. Plus pluje komunikat wraz z info na desce, że błąd poduszek jest. Czy jest w ogóle możliwa wersja z 3 poduszkami? W 2 serwisach powiedziano mi, że takie wersje były w kolejnych dwóch, że nie...

Problem w tym, że jeśli wybiło poduszki to znaczy, że dzwon był mocniejszy niż sądzi właściciel, a dodatkowo ktoś mu zrobił wała przy sprzedaży. Bo on wiedział to auto na lawecie po wypadku i poduchy nie wystrzeliły.

A ASO dodatkowo mi powiedzieli, że łańcuszek rozrządu hałasuje i jest blisko wymiany, auto ma 90tys raczej na bank, czy jest możliwe aby tak szybko padł łańcuch?

Auto jest dość w fajnej cenie plus ma kosmiczne wyposażenie jak na Corsę. Blachy nie oryginalne, czy lekka korozja mi aż tak nie przeszkadza. Ale fakt, że auto dostało mocno za mocno już tak. Nie chce aby mi sie auto na 3 rozjechało w razie wypadku.

Co sądzicie Koledzy o tym?

Opel Corsa 1.2

AC68 EJ51

rocznik 2003

W0L0*XCF6*8342*65637 (VIN oczywiście bez *, ale właściciel jest OK, więc nie chce aby łatwo sprawdził, że do sprawdzam wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje poduszkowe były następujące:

1. Tylko poduszka kierowcy

2. Poduszka kierowcy+pasażera

3. Poduszka kierowcy+pasażera+poduszki w oparciach foteli

4. Poduszka kierowcy+pasażera+poduszki w oparciach foteli+kurtyny

Ja bym tego auta nie kupił, ale mimo wszystko opłacalność tej oferty jest zależna od ceny.

PS. Co wg. Ciebie jest kosmicznym wyposażeniem? Klima, elektryka czy co? Większość sprowadzonych Cors to ma, więc nie wiem, jakie rarytasy są w tej Corsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ASO dodatkowo mi powiedzieli, że łańcuszek rozrządu hałasuje i jest blisko wymiany, auto ma 90tys raczej na bank, czy jest możliwe aby tak szybko padł łańcuch?

Jak najbardziej możliwe, wystarczy że jezdzisz z minimqlnym poziomem oleju.

> Co sądzicie Koledzy o tym?

Odpuść. To auto to jedna wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne, miałem na myśli to, że Corsy 1.2 dość szybko znikają przez swoją dużą ekonomiczność. A tu za fajną cenę mam/miałem m.in elektryczne szyby,lusterka, klimatronik, radio wbudowane itd. Chyba wszystko co w Corsach w rozszerzonej wersji było dawane.

Jednak nie mam zamiaru przekładać wyposażenie na bezpieczeństwo, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.