Skocz do zawartości

temat z czapy teoretycznie - silniki 1.6 16v i 1.4 8v


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy silniki 1.6 16v i 1.4 8v z uno/siena miały ten sam blok ? Czy fizycznie i czujnikowo jest możliwe zaszczepienie dołu z 1.4 do góry 1.6 16v i silnik odpali bez większych przeróbek ?

nie pytajcie dlaczego pytam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to 1.6 16v to ta sama rodzina silników co 1.6 8v, które były montowane w Punto I.

Wiem, że cały oprzęt z Punto GT ( 1.4 T, ta sama gama co w/w 1.6) pasuje do 1.6 8v.

Nie wiem tylko czy 1.4T stosowany w PGT to ta sama gama co 1.4 z Palio/Siena

Mam nadzieję, że coś zrozumiałeś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co się orientowałem to 1.6 16v to ta sama rodzina silników co 1.6 8v, które były montowane w

> Punto I.

> Wiem, że cały oprzęt z Punto GT ( 1.4 T, ta sama gama co w/w 1.6) pasuje do 1.6 8v.

> Nie wiem tylko czy 1.4T stosowany w PGT to ta sama gama co 1.4 z Palio/Siena

> Mam nadzieję, że coś zrozumiałeś

zrozumiałem, teoretycznie w takim razie powinien podpasować. Oki, to przejadę się na szrot i może znajdę te dwa silniki do porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrozumiałem, teoretycznie w takim razie powinien podpasować. Oki, to przejadę się na szrot i może

> znajdę te dwa silniki do porównania...

Możesz się nie fatygować na szrot bo nie założysz czapki 16V na żaden blok 8V. Popatrz sobie na uszczelki pod głowicę i będziesz miał odpowiedź dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz się nie fatygować na szrot bo nie założysz czapki 16V na żaden blok 8V. Popatrz sobie na

> uszczelki pod głowicę i będziesz miał odpowiedź dlaczego.

Ok, tak mi coś świtało, że to nie może być takie piękne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.