Skocz do zawartości

Wskaźnik temteratury


wito99

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od tygodnia jest w moich rękach kropek (mojej mulher.gif) witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie wskaźnika jak w temacie. Otóż wskzówka wychyla sie tylko do 1/3 skali i nic więcej. Położenie zaznaczyłem za zdjęciu. Ogrzewanie działa jak należy (tak mi się wydaje). Poderzewałem termostat, który to dzisiaj wymieniłem ale nic to nie dało. Być może jakiś czujnik tylko nie wiem gdzie go szukać, ewentualnie jakieś pomysły co do rozwiązania problemu.

285678453-licznik.jpg

post-75472-14352515224426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowy zakres pracy to 1/3-1/2 lekko powyżej tego włącza się wentylator.

Wskaźnik w mk1 jest bezpośredni, pokazuje wahania temp itp. Jeżeli z ogrzewaniem wszystko jest ok, włącza się wentylator na chłodnicy i generalnie nic poza wskaźnikiem nie budzi zastrzeżeń to ów wskaźnik należy olać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawidłowy zakres pracy to 1/3-1/2 lekko powyżej tego włącza się wentylator.

> Wskaźnik w mk1 jest bezpośredni, pokazuje wahania temp itp. Jeżeli z ogrzewaniem wszystko jest ok,

> włącza się wentylator na chłodnicy i generalnie nic poza wskaźnikiem nie budzi zastrzeżeń to

> ów wskaźnik należy olać

W takim razie olewam i ewentualnie będę obserwował zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoje mk.1 to wskaźnik temp. działał w nim prawidłowo, tj. trzymał się połowy skali. Niestety po jakimś czasie mu przeszło i było to jakoś w okolicy wymiany płynu. Niby padł czujnik i rzeczywiście po wymontowaniu i zdjęciu charakterystyki okazało się, że nie miała prawa się wychylić wskazówka poza 1/4 skali. Czujnik wymienili mi w ASO, ale nadal było coś nie tak, zdjąłem więc kolejny rach charakterystykę, tym razem wskaźnika i znów okazało się, że przy rezystancji odpowiadającej 120*C wskazówka jest ledwo na 3/4 skali. Pewnie poszedł stabilizator albo uszkodziła się sam wskaźnik - nie wiem, wykonałem prowizoryczną naprawę w postaci dobrania nowego rezystora podciągającego przy wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że od tygodnia jest w moich rękach kropek (mojej ) witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie

> wskaźnika jak w temacie. Otóż wskzówka wychyla sie tylko do 1/3 skali i nic więcej. Położenie

> zaznaczyłem za zdjęciu. Ogrzewanie działa jak należy (tak mi się wydaje). Poderzewałem

> termostat, który to dzisiaj wymieniłem ale nic to nie dało. Być może jakiś czujnik tylko nie

> wiem gdzie go szukać, ewentualnie jakieś pomysły co do rozwiązania problemu.

Też tak mam,z tego co sie orientuję to tak ma być.

Punto 1.2 75km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.