Skocz do zawartości

Alternator Lacetti 1,4 , 2005 Pytanie


boogie79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,muszę kupić alternator do laćka bo w moim już słychać łożyska,pytanie czy każdy alternator od 1,4 Laćka będzie pasował do 1,4 czy były jakieś różnice w rocznikach i czy jest duży problem wymienić alternator samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,muszę kupić alternator do laćka bo w moim już słychać łożyska,pytanie czy każdy alternator od

> 1,4 Laćka będzie pasował do 1,4 czy były jakieś różnice w rocznikach i czy jest duży problem

> wymienić alternator samemu?

Zapytam, może na głupiego wyjdę, ale nie taniej i rozsądniej wymienić szumiące łożysko niż cały podzespół niewiem.gif

Moja nuba z 99r. też miała szumiące łożysko itede. Wymieniłem i dalej pomykam na altku z 99r. biglaugh.gif

To tak jakbyś gumę złapał i wymieniał z tego powodu kompletnego McPersona wraz z kołem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam, może na głupiego wyjdę, ale nie taniej i rozsądniej wymienić szumiące łożysko niż cały

> podzespół

> Moja nuba z 99r. też miała szumiące łożysko itede. Wymieniłem i dalej pomykam na altku z 99r.

> To tak jakbyś gumę złapał i wymieniał z tego powodu kompletnego McPersona wraz z kołem

Chętnie bym to tak zrobił,bo wiem że jest taka możliwość ,ale niestety nie jestem teraz w kraju i nie będę przez kilka miesięcy więc muszę wymienić cały alternator .na allegro są używki po 100-150zł + koszty dostawy.Jak mi auto stanie na autobanie to się nie wypłacę za holowanie,a wymiana alternatora tu kosztuje 350€.;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam, może na głupiego wyjdę, ale nie taniej i rozsądniej wymienić szumiące łożysko niż cały

> podzespół

> Moja nuba z 99r. też miała szumiące łożysko itede. Wymieniłem i dalej pomykam na altku z 99r.

> To tak jakbyś gumę złapał i wymieniał z tego powodu kompletnego McPersona wraz z kołem

Z tym co sie komu oplaca to roznie bywa.

Pomyslalem kiedys jak Ty i regenerowalem altka w Lanosie za 250zl.

Robil to ponoc najlepszy zaklad w BI i 2x jezdzilem na poprawki (ponoc "lewe" lozyska dostali od dostawcy). Raz wracalem do nich 50km z odpietym altkiem.

W sumie auto spedzilo 3 dni w warsztacie i choc smiga do tej pory na tym regenerowanym alternatorze, to wtedy za rozsadniejsze uwazalem kupno nowego altka za 350zl (niestety oddajac do naprawy nie znalem cen nowych).

3 dni bez auta byly dla mnie wiecej warte niz 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja miałem czas i zero ciśnień to znajomy mechanik w 1-2 h wymienił i już 2 czy 3 lata spokój. Ale na ten przykład pompę wspomagania wywaliłem od razu i dałem nową jak tylko franca zaczęła lekko się pocić. Mam ją jeszcze. Nowa to nowa. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.