Skocz do zawartości

Gasnący silnik falujące obroty


kozaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Astra F 1994 Diesel Isuzu 350 tys km

Witam Po długiiiim czasie użytkowania auta bez problemów zaczęło się w końcu coś złego dziać. Po kilku dniach nie używania auto odpaliło za drugim podejściem na - 18 stopniowym mrozie. Myślałem ze jest ekstra. Jednak w drodze do pracy po ok 15 km auto zaczęło słabnąć. Nacisk na gaz powodował że silnik słabł, wyższy bieg dławił auto. Wręcz auto się zatrzymało gdy skręcałem i wcisnąłem sprzęgło. Jakoś do pracy dojechałem, jednak po pracy to samo. Myślałem ze kiepksa ropa i dolałem płynu przeciw parafinie i troche drogiej ON Vervy. Ku mojemu zaskoczeniu problem ustał do domu wróciłem rozgrzanym sprawnym autem. Po 5 dniach nie użytkowania dziś znów podobnie. Co jakiś czas na sprzęgle obroty spadają na tyle nisko że silnik sie mocno trzęsie lub wręcz gaśnie. A po chwili jest normalnie. Gdzie szukać problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z filtrem to kiedy się ostatnio widziałeś?

> Mógł zamarznąć

No trochę już minęło od ostatniej wymiany ale gdyby zamarzł to albo by nie odpalił albo problem byłby nie zmienny cały czas a tu raz jest dobrze a raź kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.