Skocz do zawartości

Pompka spryskiwacza reflektorów...


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnijcie - od czego pasuje zamiennie?

Podróbek nie można dostać, używek nie widać, w ASO aż boję się zapytać (ale dzisiaj wieczorem to zrobię)...

W dodatku tam jest jeszcze taki "przerywacz" który wygląda jak przekaźnik, raczej to tez mam spalone bo nie daje "sygnału" na silniczek a sam silniczek ma zwarcie... to też pewnie tylko w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Poczytaj o przekaźniku 67711971.On też jest od sprysków świateł i jest nawet na allegro w tym

> momencie za 15 zł.

O widzisz, to może być ciekawa alternatywa, oczywiście jeśli podpasuje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj o przekaźniku 67711971.On też jest od sprysków świateł i jest nawet na allegro w tym

> momencie za 15 zł.

Ok, zamówiłem przekaźnik, zamówiłem nową pompkę (w sumie obie bo do szyb też mi padła).

Do szyb już leży, jutro zmieniam a reflektory po niedzieli.

Ok, gdzie szukać w samochodzie tego przekaźnika? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Puszka z przekaźnikiem jest pod wężem łączącym chwytak powietrza (ten nad chłodnicą) z obudową filtra powietrza.Jest przykręcona od czoła do podstawy akumulatora.

Możesz tam zaglądnąć już teraz,bo często w tej skrzynce wszystko jest zaśniedziałe i może wystarczy wyczyścić nóżki przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.Puszka z przekaźnikiem jest pod wężem łączącym chwytak powietrza (ten nad chłodnicą) z

> obudową filtra powietrza.Jest przykręcona od czoła do podstawy akumulatora.

> Możesz tam zaglądnąć już teraz,bo często w tej skrzynce wszystko jest zaśniedziałe i może wystarczy

> wyczyścić nóżki przekaźnika.

Oj raczej nie wystarczy. Pompka ma zwarcie i to raczej od dawna, więc przekaźnik nie miał prawa przetrwać. Już zamówiłem drugi i pompkę.

Tym czasem dzisiaj zreanimowałem spryski szyb. Pompka nowa, z przodu udrożniłem połowę zatkanych dysz, z tyłu cały wężyk był gdzieś przytkany. Sprężarka i drucik zrobiły robotę, teraz mam pełen wypas cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wróciłem z pracy, zmiana wdzianka i ognia do garażu.

Oto atrybuty szczęścia grinser006.gif

cimg0132p.jpg

Zacząłem od elektryki. Zdjąłem gumowy kawałek dolotu, patrzę a tam yikes.gif

cimg0135m.jpg

Komp od gazu cfaniaczek.gif ok, wyrwałem chwasta bo był lekko przymocowany trytytką...

A pod kompem sodoma i gomora. Osłony brak, wszystko zaśniedziałe.

cimg0136n.jpg

Wyrwałem przekaźnik i wziąłem się za czyszczenie. Bezpiecznik był cały.

cimg0138z.jpg

Poczyściłem, przekaźnik dałem "nowy"

Wpiąłem miernik w miejsce pompki i .... psikam, psikam, nic... nooooo to myślę - "se kupiłem przekaźnika"

Kilka ładnych minut zajęło mi dojście do olśnienia.... spryski lamp działają jeśli... się zaświeci światła hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif - ok i tu już byłem w domu, przynajmniej elektrycznie.

Następnie skierowałem się w okolice drugiej lampy, gdzie to się chowała spalona pompka.

Dostęp cudowny, fart że nie mam łap jak baca to jakoś na obdzieranego ale wcisnąłem dłoń.....

cimg0134v.jpg

Wyrwałem pompkę z uszczelką, oczyściłem i wymieniłem na nową pompkę. Jedyna różnica była w ustawieniu pinów - nowa miała równolegle a stara prostopadle.

Rozciąłem więc kostkę.

cimg0139c.jpg

Ostatni etap - hydraulika stosowana spineyes.gif gdyż ponieważ oczywiście przewody były niedrożne.

Tu z pomocą przyszedł Cilit kamień i rdza oraz sprężarka cfaniaczek.gif

PppppppppppppppppppppppppsIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! i już miałem cilit na dachu spineyes.gif (zmyłem, bo nie wiem jak na lakier działa).

Pospinałem więc wszystko do kupy i zrobiłem próbę.

Musiałem jeszcze oczyścić drucikiem jedną dyszę bo jakiś czarny syf w niej był i już leje ostro na 4 dziury.

Tak to wygląda (wymaga chyba drobnej regulacji ale do tego już trzeba pomocnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wypasik że śmiga

> A sprawdzałeś może stary przekaźnik,bo syf był spory i mogło po prostu nie łączyć na nóżkach,ale

> ważne że już jest wszystko GIT

Na starym nie chciało chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diody na plytce albo takie cos:

> http://allegro.pl/zarowki-postojowki-led-diodowe-w5w-power-1w-mocne-i2190327278.html

> Mialem takowe biale i dawalo rade - rozswietlalo cale wnetrze postojowki. Kolor identyczny z

> chinskimi xenonami 4300K

A tam czasem nie idzie jakaś większa żarówka?

Rozbierałem to niby ostatnio ale jakoś nie zwróciłem uwagi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam czasem nie idzie jakaś większa żarówka?

> Rozbierałem to niby ostatnio ale jakoś nie zwróciłem uwagi

W5W ok.gif

nie kupuj czasem najtańszych ledowych za ok 1zł/szt bo palą się szybko, białego fajnego nie idzie dostać i często mam z nimi problemy - kupiłem na próbę i teraz wiem, że następne kupię takie jak kolega wyżej dał linka :D mam nadzieje, że tym razem bialy będzie biały a nie niebieski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.