Skocz do zawartości

Jaki jest sposób na rozklejenie tarcz sprzęgłowych


sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy technicznie dobrze napisałem .Problem jest taki ,że dziś przepaliłem mojego Fazerka.Zauważyłem ,że po wbiciu biegu motur clown.gif odrazu zaczyna jechać.Sprzęglo jest tak jakby "sklejone".Zagrzałem go do temp właściwej ,ale ni hu hu-dalej dziadyga trzymie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy technicznie dobrze napisałem .Problem jest taki ,że dziś przepaliłem mojego

> Fazerka.Zauważyłem ,że po wbiciu biegu motur odrazu zaczyna jechać.Sprzęglo jest tak jakby

> "sklejone".Zagrzałem go do temp właściwej ,ale ni hu hu-dalej dziadyga trzymie

Na zatrzymanym silniku wrzuc jedynke i przy wcisnietej klamce,przepychaj naprzemiennie do przodu i do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy technicznie dobrze napisałem .Problem jest taki ,że dziś przepaliłem mojego

> Fazerka.Zauważyłem ,że po wbiciu biegu motur odrazu zaczyna jechać.Sprzęglo jest tak jakby

> "sklejone".Zagrzałem go do temp właściwej ,ale ni hu hu-dalej dziadyga trzymie

Jeśli koło się delikatnie kręci i możesz je ręką przykładowo zatrzymać to nie ma problemu, po prostu przez gęstość oleju troszkę "ciągnie". Jeżeli po prostu startuje jak po puszczeniu sprzęgła na 1-ce to spróbuj jak koledzy powiedzieli. A najlepiej zostaw do wiosny i nie kombinuj, teraz jest zimno to różne "cuda" się dzieją i szkoda sobie tym zawracać głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobne objawy, gdy do oleju dostała sie wilgoć (po myciu i odstawieniu) - okładziny sprzęgła "puchną", olej wtedy ma lekko kawowy kolor (odrazu do wymiany)

Moje sprzeglo jest zawsze sklejone po postoju, ale nie przejmuje sie tym i odpalam na wrzuconym biegu i sprzegle - rozklejam sprzeglo rozrusznikiem. Domyslam sie, ze niezbyt to zdrowe, ale wole to niz to głośne stukniecie jedynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.