Skocz do zawartości

Aku. bezobsługowy - reanimacja ?


adamsxl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem już 5-letnią Centrę Futura 45 na nowy, mimo ładowania wskaźnk był biały (pewniej już niski poziom elektrolitu), ale na ciepłym silniku jeszcze kręcił.

Teraz zastanawiam się nad możliwością jego reanimacji. zna ktoś jakiś patent ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz zastanawiam się nad możliwością jego reanimacji.

> zna ktoś jakiś patent ?

sprawdzic poziom elektrolitu i naladowac.

sprawdzic u elektryka samochodowego prad rozruchowy.

ja metoda techniczna sprawdzilem pojemnosc akumulatora i wyszlo, ze z 45Ah mial 8-10Ah - juz nie pamietam dokladnie.

5 lat na akumulator, to duzo i kazde 5zl wydane na "reanimowanie" takiego akumulatora idzie na zmarnowanie.

lepiej kupic nowy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem już 5-letnią Centrę Futura 45 na nowy, mimo ładowania wskaźnk był biały (pewniej już

> niski poziom elektrolitu), ale na ciepłym silniku jeszcze kręcił.

> Teraz zastanawiam się nad możliwością jego reanimacji. zna ktoś jakiś patent ?

zależy jaką masz obudowę w tej futurze, jeśli otwieraną to możesz spokojnie dolać wody destylowanej i podładować aku, a potem obserwować zachowanie.

Oczko to też słaby wyznacznik stanu, po pierwsze jest tylko w jednej celi, a po drugie lubi się zawieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do akumulatora podlaczona jest zarowka i co okreslony czas (np. 1 minuta) mierzony jest prad i napiecie. calkujac prad liczysz pojemnosc.

Ja podłączyłem na noc amperomierz i kamerkę na zasilaczu. Na drugi dzień sprawdziłem, kiedy prąd spadł na łeb na szyję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.