Skocz do zawartości

Zuk na trase...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam srdecznie! jako ze to moj pierwszy post w tym dziale zlosnik.gif

No i zostało postanowione, mamy zamiar ze znajomymi przejechac w tym roku złombol

Trasa jest bardzo ciekawa, ale do pokonania jest 2,500km w jedna strone ok.gif

Zuk wydaje sie najlepszym środkiem transportu dla nas. Jest mozliwosc zabrania wiekszej ekipy. Co prawda na razie jest nas czterech, ale po zakupie auta zrobimy akcje promocyjna i mamy nadzieje zachecic wiecej osób.

Oczywiscie nie bez znaczenia pozostaje mozliwosc w miare wygodnego spania w takim aucie, no i nieograniczona przestrzen na bagaze zlosnik.gif

Tak wiec opcja Zuka jest juz prawie przesądzona, zastanawiamy sie tylko jaki silnik lepiej sprawdzi sie na trasie? Mam tu na mysli oczywiscie awaryjnosc i spalanie, kwestia osiągów spada raczej na drugi plan zlosnik.gif Benzyna + Gaz bedzie dobrym wyborem czy szukac raczej Diesla?

A moze ktos z kacikowiczów slyszał gdzies o jakim Żuku do wzięcia w miare dobrym stanie? zlosnik.gif

ps Nie wybiera sie ktos z Was na ten "rajd"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam srdecznie! jako ze to moj pierwszy post w tym dziale

> No i zostało postanowione, mamy zamiar ze znajomymi przejechac w tym roku złombol

> Trasa jest bardzo ciekawa, ale do pokonania jest 2,500km w jedna strone

> Zuk wydaje sie najlepszym środkiem transportu dla nas. Jest mozliwosc zabrania wiekszej ekipy. Co

> prawda na razie jest nas czterech, ale po zakupie auta zrobimy akcje promocyjna i mamy

> nadzieje zachecic wiecej osób.

> Oczywiscie nie bez znaczenia pozostaje mozliwosc w miare wygodnego spania w takim aucie, no i

> nieograniczona przestrzen na bagaze

> Tak wiec opcja Zuka jest juz prawie przesądzona, zastanawiamy sie tylko jaki silnik lepiej sprawdzi

> sie na trasie? Mam tu na mysli oczywiscie awaryjnosc i spalanie, kwestia osiągów spada raczej

> na drugi plan Benzyna + Gaz bedzie dobrym wyborem czy szukac raczej Diesla?

> A moze ktos z kacikowiczów slyszał gdzies o jakim Żuku do wzięcia w miare dobrym stanie?

> ps Nie wybiera sie ktos z Was na ten "rajd"?

Ja byłem w 2010 roku w Istanbule Polonezem.

W tym roku też się wybieram.

Co do Żuka to powiem tyle ile się dowiedziałem od innych uczestników którzy jechali Żukami.

Silnik diesla Andorii 4C90 to prosty w konstrukcji wół roboczy.

Benzynowy niby jeszcze prostszy ale z tego co pamiętam to miał tendencję do przegrzewania się (jak ktoś miał nagrzewnicę w przedziale pasażerskim to kosztem zrobienia sauny na pace dawał radę w górach). No i oczywiście spalanie - trzeba było liczyć ok. 13-14 litrów benzyny, ciut więcej LPG.

O spaniu w aucie zapomnij - na Złombolu śpi się w namiotach albo tam gdzie się przewrócisz devil.gif

Co do zakupu Żuka to co jakiś czas pojawiają się na Allegro pozłombolowe Żuki (to dobra opcja bo sprawdzone auta), ale zapewne za chwilę (jak wiosna się zacznie) będą zasysane przez chętnych.

Poszukaj na forum Złombolu, nie wiem czy jest tam dział giełda.

Najlepszy na wyjazd jest Żuk w oryginalnej wersji mikrobus (najwygodniejsze siedzenia). Bywają też demobile z OSP, ale one najczęściej mają z tyłu ławeczki i to na taką trasę się nie nadaje.

285788827-DSCF3942%5B1%5D.jpg

Tutaj fotki Żuka ludzi poznanych na Złombolu - mieli wypasioną wersję z siedzeniami z autobusu

http://druzyna-aa.blogspot.com

Do tego bagażnik na dachu - absolutnie obowiązkowa rzecz jeśli jedzie się dużą ekipą

285788827-DSCF3939%5B1%5D.jpg

post-14422-14352515660738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja byłem w 2010 roku w Istanbule Polonezem.

> W tym roku też się wybieram.

Super, mam nadzieje ze sie spotkamy

> Silnik diesla Andorii 4C90 to prosty w konstrukcji wół roboczy.

> Benzynowy niby jeszcze prostszy ale z tego co pamiętam to miał tendencję do przegrzewania się (jak

> ktoś miał nagrzewnicę w przedziale pasażerskim to kosztem zrobienia sauny na pace dawał radę w

> górach).

troche martwiące

>No i oczywiście spalanie - trzeba było liczyć ok. 13-14 litrów benzyny, ciut więcej

> LPG.

a jak spalanie wygląda w dieslu?

> O spaniu w aucie zapomnij - na Złombolu śpi się w namiotach albo tam gdzie się przewrócisz

leniwy czlowiek na starosc, namiot nie zawsze chce sie rozkładac, szczególnie jak za szybko sie zacznie przewracac zlosnik.gif

> Co do zakupu Żuka to co jakiś czas pojawiają się na Allegro pozłombolowe Żuki (to dobra opcja bo

> sprawdzone auta), ale zapewne za chwilę (jak wiosna się zacznie) będą zasysane przez chętnych.

Pozłombolowe pewnie są sprzedawane przed zimą, po rajdzie, teraz raczej jest wiecej chetnych na zakup niz na sprzedaz frown.gif

> Poszukaj na forum Złombolu, nie wiem czy jest tam dział giełda.

nie widze, przynajmniej przed zarejestrowaniem sie

A co sądzisz o jakims po strazy pozarnej? Zazwyczaj są chyba zadbane, wiadomo cena jest troche wieksza, ale moze warto dopłacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, mam nadzieje ze sie spotkamy

Zapewne tak, aczkolwiek z tego co pamiętam z 2010 roku to Żuki trzymały się w kupie ze sobą

> troche martwiące

> a jak spalanie wygląda w dieslu?

W okolicach 10

> leniwy czlowiek na starosc, namiot nie zawsze chce sie rozkładac, szczególnie jak za szybko sie

> zacznie przewracac

27 lat i leniwy i stary ? Poczytaj wcześniej na blogch złombolowych ekip i zastanów się na co się decydujesz, bo to nie jest turystyczna wycieczka devil.gif

Poza tym skoro chcesz/chcecie jechać Żukiem to zazwyczaj tam zabierało się komplet pasażerów (7-9) więc spać się i tak nie da.

> Pozłombolowe pewnie są sprzedawane przed zimą, po rajdzie, teraz raczej jest wiecej chetnych na

> zakup niz na sprzedaz

> nie widze, przynajmniej przed zarejestrowaniem sie

> A co sądzisz o jakims po strazy pozarnej? Zazwyczaj są chyba zadbane, wiadomo cena jest troche

> wieksza, ale moze warto dopłacic

Po pierwsze zawsze będą to benzyniaki.

Poza tym częśc rzeczy jednak trzeba będzie i tak rozebrać i złożyć do kupy żeby mieć pewność że będą dobrze działały.

Elementy gumowe starzeją się, więc i tak kluczowe do wymiany.

Na szczęście ceny niskie.

Niewątpliwa zaleta - dobry stan blacharki, no i atrakcyjne malowanie yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne tak, aczkolwiek z tego co pamiętam z 2010 roku to Żuki trzymały się w kupie ze sobą

To na pewno nie tak, że Żuki trzymały sie razem, tylko szybsze auta zostawiły je w tyle zlosnik.gifzlosnik.gif

> W okolicach 10

ok.gif

> 27 lat i leniwy i stary ? Poczytaj wcześniej na blogch złombolowych ekip i zastanów się na co się

> decydujesz, bo to nie jest turystyczna wycieczka

wiem, wiem, damy rade. Po prostu z doswiadczenia wiem, ze jak dochodzilo do jakis wyjazdów, to bardzo czesto po pub2.gif nie chcialo sie juz rozkładac namiotu i wybierało sie opcje spania w aucie, albo obok zlosnik.gif

> Poza tym skoro chcesz/chcecie jechać Żukiem to zazwyczaj tam zabierało się komplet pasażerów (7-9)

mam nadzieje ze tyle uzbieramy

> Po pierwsze zawsze będą to benzyniaki.

Diesel na Allegro jest nawet teraz, ale fakt mlody.... jak na Żuka

> Poza tym częśc rzeczy jednak trzeba będzie i tak rozebrać i złożyć do kupy żeby mieć pewność że

> będą dobrze działały.

> Elementy gumowe starzeją się, więc i tak kluczowe do wymiany.

Wiadomo, dlatego juz teraz sie rozglądamy za czyms

> Na szczęście ceny niskie.

> Niewątpliwa zaleta - dobry stan blacharki, no i atrakcyjne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeździłem żukami 15 lat temu benzyniakami i dieslami, w trasę tylko benzyna, diesel mniej pali, jest niezawodny ale po przejechaniu 100 - 150 km łeb pęka, w lublinie już było dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak spalanie wygląda w dieslu?

w trasie ok. 7 litrów "lekko" załadowany , kierowca + ok. 300 kg ładunku, przy prędkości ok 70 km/h , rozpędzić można było więcej ale powyżej 70 huk banie rozwalał zlosnik.gif

max. załadowany , ok tony na pace + przyczepa ok 700 kg spalał ok. 10 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.