Skocz do zawartości

Pnada 1.1 - spalanie?


DARKOOO

Rekomendowane odpowiedzi

> wlasnie ... co miasto to inna charakterystyka ruchu... wystarczy by dalo sie nie koniecznie

> szybciej a plynniej pojechac i.... pol litra lekka reka

> mi srednia predkosc z moich miastowych jak wyszla 18 km/h to bylo calkiem niezle

powiedz mi jak spr sobie srednia predkosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz mi jak spr sobie srednia predkosc?

w 1,1 odczytywalem z komputerka

a jak nie masz to najprosciej na podstawie przejechanego dystansu i czasu przejazdu tego dystansu v(sr)=s(droga)/t(czas) - i w zaleznosci jakie jednostki przyjmiesz to w takich wyjdzie sr predkosc - przeliczyc to juz chyba nie problem

w 1,2 raz pokusilem sie o zlapanie sredniego spalaniaz trasy z jazdy zgodnie z przepisami (wiec nie koniecznie ekonomicznie) - wyszlo mi 5,1l/100km a potem... szczerze mowiac guzik mnie to teraz obchodzi - leje, jade jak rezerwa sie zaswiece to leje do pelna znowu... efekt zawsze taki sam - ile wleje tyle spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże macie to spalanie. U mnie średnio wychodziło cos ponad 6 litrów.

> Teraz w O2 z 80 konnym nibysilnikiem mam średnio 6,8l z 20tyś. km. Tylko nogę mam lekką a i w

> korkach raczej nie stoję, choć z 80% to miasto i dośc krótkie odcinki.

i sam sopie udzieliles odpowiedzi - ja znakomita wiekszosc czasu jezdze po miescie i to w porach porannego i popoludniowego szczytu wiec jazda polega zazwyczaj na tym ze ruszasz i stajesz - przejazd odcinka 10 km nieraz nawet 45 minut

1,2 w miescie nie wiem ile mi pali - raz jeden jedyny policzylem z wakacyjnego wyjazdu i srednia z prawie 2 tys km wyszla mi 5,1 - ale oczywiscie 90% to trasa i jazda zgodnie z przepisami (za duzo punktow na koncie :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi misiek 1.2 (60KM) w lecie pali raczej poniżej 6, a w zimie rzadko przekracza 7l/100. Do pracy mam 12 km w jedną stronę i 15 km z powrotem (na około - mniejsze korki). Pracuję na 3 zmiany, więc tylko jak jadę na 7:00 to stoję w korkach (przejechanie tych 12 km rano to około 30 min.).

Oprócz tego z drugie tyle kilometrów co do pracy wychodzi na jakieś podjazdy, do znajomych, zakupy itp. raczej odcinki max do 30 km w jedną stronę.

Jazda raczej spokojna, ale najwolniejszy nie jestem.

Spalanie w trasie zależy od samozaparcia - można uzyskać <5l/100 jadąc jak emeryt, 5,5-6l to w miarę komfortowa jazda bez spinania się. Najwięcej udało mi się zrobić ~10l/100 na autostradzie.

Zresztą wszystko na motostat zapisuje: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.