Skocz do zawartości

hydrokompensator


ejhab

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie tyle uszkodzone, co zużyte.

znaczy się do wymiany waytogo.gif

to teraz tak, p. Etzold w swojej mądrej książce wspomina o jakimś przyrządzie do wyciągania wałka (mógł bym sobie taki dorobić) ale nie bardzo mi się uśmiecha takie rozwiązanie... frown.gif

natomiast na aledrogo są takie jakieś przyrządy do demontażu popychaczy bez wyjmowania wałka klik ... hmm.gif

jak taki ściągacz działa bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić?

co on ściska sprężynę, popychacz...? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega tosh używał czegoś takiego przy wymianie Uszczelniaczy zaworowych KLIK

osz fak...rzeczywiście...

jak mogłem przeoczyć tego manuala facepalm%5B1%5D.gif

trzeba będzie dorobić taki przyrządzik bo nie dam za śrubę i dwie blaszki stu paru PLN'ów... zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bierz sobie tego o'ringa do serca...

> na tym konciku trza być tfardym a nie mientkim

Otóż to. Zrób sobie coś co popchnie sprężynę symetrycznie i wciśnij ją ręką. Nie jest to trudne. Tylko trzeba być tfardym wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pracuję nad tym ale kurcze ciasno jest

Jakbyś był z okolicy Warszawy czy Legionowa to mogę Ci taki przyrząd podrzucić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś był z okolicy Warszawy czy Legionowa to mogę Ci taki przyrząd podrzucić

niestety do wawy mam kawał drogi i szlag mnie już trafia bo chyba ze trzeci dzień już się męczę z tym klamorem... beksa.gif

dźwignia jest ale nie ma punktu podparcia angryfire.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może taki przyrząd podsunie Ci jakiś pomysł.

dźwignię mam właśnie taką jak z Twojego przykładu ale brakowało mi punktu podparcia (nie chciałem nic mocować do obudowy wałka-alu... smile.gif)

zrobiłem haczyki i podparłem o wałek grinser006.gif

285810833-przyrz%B1d.jpg

285810833-1524319.jpg

btw okazało się w międzyczasie że uszkodzone/zużyte są trzy a nie dwa popychacze i wszystkie są ssące... hmm.gif

tosh w swoim manualu wspomniał że sporo z tym zabawy ale nie przypuszczałem że aż tyle... zlosnik.gifgrinser006.gif

nie wyobrażam sobie takiej roboty w smallblock'u spineyes.gif

P.S. ból pleców po tej robocie bezcenny... zlosnik.gifgrinser006.gif

post-100298-14352515754278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, Panie, profi sprzęt. Patrzę na fotki i czuję jak moc rośnie.

grinser006.gif

> Wałek jest twardy, ale dla spokoju przydałaby się koszulka termokurczliwa na tym haku .

haki som dwa tak że obyło siem bez koszulek... zlosnik.gifgrinser006.gif

trzymały o tu w miejscu szczałek:

285810903-1524319a.jpg

wink.gif

post-100298-14352515755693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem haczyki i podparłem o wałek

Całkiem udana konstrukcja waytogo.gif

> tosh w swoim manualu wspomniał że sporo z tym zabawy ale nie przypuszczałem że aż tyle...

> nie wyobrażam sobie takiej roboty w smallblock'u

Ha, a myślałeś, że samo wyjdzie zlosnik.gif Niestety, trzeba się trochę pomęczyć, aby wygrzebać dźwigienki zaworów (drobiazgiem jest ich wyjęcie, cierpliwości potrzeba przy instalacji owych....). Robiłem i w 1.4, 1.6, 1.8 i 2,0...różnicy nie zauważyłem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ha, a myślałeś, że samo wyjdzie

grinser006.gifnie no wiedziałem że będzie dłubanina zwłaszcza z moimi paluchami ale w życiu bym nie przypuszczał że aż tyle... spineyes.gif

tak jak wyżej napisałem ból pleców po takiej operacji jest bezcenny grinser006.gifzlosnik.gif

> Niestety, trzeba się trochę pomęczyć, aby wygrzebać dźwigienki

> zaworów (drobiazgiem jest ich wyjęcie, cierpliwości potrzeba przy instalacji owych....)

a ja miałem jakoś na odwrót... dźwigienki zamontowały mi się dość łatwo ale z wyjęciem ich miałem konkretną jazdę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.