Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza awaria dopadła Bravolota (61k nalot) 001.gif

Drzwi kierowcy, zarówno od środka jak i od zewnątrz ciężko otworzyć. Czuję,że jakoś dziwnie "czuć" klamkę podczas otwierania. Przy końcu, w ostatniej chwili odpuszcza mechanizm i da si jeszcze otworzyć drzwi. Żona mówiła ze juz jakis czas bylo cos slabo ale po ostatniej wizycie w ASO na wymianie oleju i filtrow padło... facepalm%5B1%5D.gif

Auto po gwarancji, mam pytanie:

Co i ile max może tam kosztować do naprwy? Nie chce aby ASO zarobilo na mnie x5 w stos do zwykłego warsztatu.... I wole przed wizyta znac stawki na rynku ...

Jeżeli to sama regulacja to pewnie policza z 1 roboczogodzine ale jesli mechanizm zamka (cięgno/linka?) to ile za częsci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza awaria dopadła Bravolota (61k nalot)

> Drzwi kierowcy, zarówno od środka jak i od zewnątrz ciężko otworzyć. Czuję,że jakoś dziwnie "czuć"

> klamkę podczas otwierania. Przy końcu, w ostatniej chwili odpuszcza mechanizm i da si jeszcze

> otworzyć drzwi. Żona mówiła ze juz jakis czas bylo cos slabo ale po ostatniej wizycie w ASO na

> wymianie oleju i filtrow padło...

> Auto po gwarancji, mam pytanie:

> Co i ile max może tam kosztować do naprwy? Nie chce aby ASO zarobilo na mnie x5 w stos do zwykłego

> warsztatu.... I wole przed wizyta znac stawki na rynku ...

> Jeżeli to sama regulacja to pewnie policza z 1 roboczogodzine ale jesli mechanizm zamka

> (cięgno/linka?) to ile za częsci?

Jesli masz troche umiejetnosci manualnych, sprobuj rozebrac boczek i sprawdzic, moze ciegno od klamki sie gdzies przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza awaria dopadła Bravolota (61k nalot)

> Drzwi kierowcy, zarówno od środka jak i od zewnątrz ciężko otworzyć. Czuję,że jakoś dziwnie "czuć"

> klamkę podczas otwierania. Przy końcu, w ostatniej chwili odpuszcza mechanizm i da si jeszcze

> otworzyć drzwi. Żona mówiła ze juz jakis czas bylo cos slabo ale po ostatniej wizycie w ASO na

> wymianie oleju i filtrow padło...

> Auto po gwarancji, mam pytanie:

> Co i ile max może tam kosztować do naprwy? Nie chce aby ASO zarobilo na mnie x5 w stos do zwykłego

> warsztatu.... I wole przed wizyta znac stawki na rynku ...

> Jeżeli to sama regulacja to pewnie policza z 1 roboczogodzine ale jesli mechanizm zamka

> (cięgno/linka?) to ile za częsci?

moja mulher.gif też miała coś takiego... i przy przegladzie na 60tyś. zgłosiłem to,

przy odbiorze pan powiedział że tylko coś tam przesmarowali i nie trzeba było nic rozbierać więc nie skasowali dodatkowej kasy zlosnik.gif

Auto ma teraz 90tyś. i jest git smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy odbiorze pan powiedział że tylko coś tam przesmarowali i nie trzeba było nic rozbierać więc

> nie skasowali dodatkowej kasy

Hmm ale co to mogło być? Od klamki się dostawali,że nei musieli pół drzwi rozbierać hmm.gif

Dzisiaj byłem umówiony do serwisu. Oczywiście dzisiaj wszystko działa jak malyyyna mikolaj.gif. Odwołałem wizytę.

Może w wyższych temp. problem się uaktywnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ale co to mogło być? Od klamki się dostawali,że nei musieli pół drzwi rozbierać

> Dzisiaj byłem umówiony do serwisu. Oczywiście dzisiaj wszystko działa jak malyyyna . Odwołałem

> wizytę.

> Może w wyższych temp. problem się uaktywnia .

Widocznie musieli się dostać albo od zamka albo od klamki alien.gif

nie jestem pewien bo już nie pamiętam, ale na początku było tak że im cieplej tym jak by ciężej się otwierało a potem to już zawsze ciężko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie musieli się dostać albo od zamka albo od klamki

> nie jestem pewien bo już nie pamiętam, ale na początku było tak że im cieplej tym jak by ciężej się

> otwierało a potem to już zawsze ciężko

Dzięki za informację. Ja również odnoszę wrażenie,że temperatura ma znaczenie. Sprawa odłożona do wiosny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dzięki za informację. Ja również odnoszę wrażenie,że temperatura ma znaczenie. Sprawa odłożona do

> wiosny

No i wiosna nastała i problem się odnowił.

OKI pytanie: chciałbym sam spróbować wpuścić trochę smarowidła w te prowadnice w klamce. Wszystko na oko to plastik więc jakie smarowidło możecie polecić i gdzie go kupić? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak coś zadziałasz to opisz na forum, bo chyba mam podobny problem

Dzisiaj z rana psiknąłem szczodrze w te plastikowe prowadnice po których klamka chodzi i... o dziwo na razie pomogło 001.gif Dla pewności zalecam odczekać z tydzień czy się nie pogorszy,

Aha stosowałem specyfik polecany przez Optiego, kupowałem z Allegro na tej aukcji: klikukliku , płatność z góry i wsje ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.