Skocz do zawartości

Czujnik płynu sprywkiwacza Astra H


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Generalnie jak założyć, gdzie wywiercić to już znalazłem.

Pytanie tylko co w przypadku, jak nie mam doprowadzonej instalacji

Wiadomo, jeden kabel do masy, a drugi... ?

Na forum zafiry wyczytałem, że jeden do masy a drugi do 16 złącza w skrzynce bezpieczników, ale co i jak dokładnie u nas w astrach?

Jeśli by ktoś z Was miał info gdzie podłączyć kabelkologię, to był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie pod maską masz skrzynkę z przekaźnikami i bezpiecznikami.

Luknij tutaj.

Po zdjęciu pokrywy (i odłączeniu akumulatora) zobaczysz między przekaźnikami 3 stalowe wkręty i obok nich zielone kołki ustalające.

fusebox1.jpg

Odkręcasz wkręty i nakrętkę w lewym górnym rogu skrzynki (patrząc na powyższe zdjęcie. Wyciągasz całą skrzynkę do góry (u góry fotki mniej więcej po bokach najwyższego czarnego przekaźnika są jeszcze zatrzaski). Jak wyciągniesz skrzynkę zobaczysz 3 wielkie gniazda - jedno poziomo i dwa pionowo. Szukany pin jest w tym większym pionowym. Będzie oznaczony numerkiem 16. Na fotce z linka jest też opisany jako "Washer bottle level".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam

u siebie też zakładałem czujnik ale przewody już były razem z wiązka od halogenow z tym że czujnika od chłodziwa nie mam i po każdym odpaleniu wyskakuje komunikat o niskim poziomie trochę to denerwuje bo ciągle trzeba akceptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzięki wielkie kolego

Wszystko założone, podłączone i już witałem się z gąską, a tu ech...

Nie mogę zaprogramować żeby działało.

W UEC przestawiam ustarka kontrolki na występuje, i oki.

przechodzę do DIS, przestawiam usterka kontrolki na występuje, ale się nie chce zaprogramować. 033102bebe_1_prv.gif

Po ponownym wejściu pokazuje stan "błędny"

jak zmienię na nie występuje, to zapamięta, jak na występuje, to błędny.

Przejechałem wszystkie indeksy kodów i na każdym to samo, na razie wymiękłem... nie wiem o co chodzi

Pierwsza myśl, to że op-com sobie nie radzi, ale przecież wszyscy pisali, że op-comem aktywowali, więc hmmmm, może za stary firmware w wyświetlaczu, bo 2004 i może jakiś błąd ma? nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym tu podejrzewał firmware, ale udało mi się to uruchomić, czyli niby pokazuje że wartość błędna ale komunikaty wyświetla.

Nie mniej jednak teraz muszę sprawdzić połączenia bo pomimo pełnego zbiornika atakuje mnie komunikatem "płyn spryskiwacza" więc albo coś nie łączy albo przez ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.