Skocz do zawartości

Mondeo MkIII montaż halogenów


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Bawił się ktoś w montaż halogenów do Mondeo MkIII po FL?

Próbowałem znaleźć instalację bez rozbierania połowy auta. Zdemontowałem jedynie grila i zaślepki halogenów. Jedynie co znalazłem to czujnik temperatury zewnętrznej.

Gdzie można szukać ewentualnego okablowania do halogenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz poliftowego golasa to pewnie nie ma wiazki i musisz sam caignac

No właśnie tego się obawiam. Ale jest szansa, że wiązka jest, tylko nie wiem gdzie.

Nie chce mi się kłaść kabli, wolałbym iść na łatwiznę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tego się obawiam. Ale jest szansa, że wiązka jest, tylko nie wiem gdzie.

> Nie chce mi się kłaść kabli, wolałbym iść na łatwiznę

moze odchyl plastikowe nadkole, poszukaj na tej belce pod zderzakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz poliftowego golasa to pewnie nie ma wiazki i musisz sam caignac

no, przed liftem jeszcze miałby szanse, w mkII na pewno znalazłby co nie co, w rzeczonym przypadku nie widzę szanufff... musi sam pociagnąć druta oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, przed liftem jeszcze miałby szanse, w mkII na pewno znalazłby co nie co, w rzeczonym przypadku

> nie widzę szanufff... musi sam pociagnąć druta

Mam poprowadzoną instalację. Zakończona jest ona zaślepioną wtyczką. Do położenia bym miał kabelek od tej wtyczki do halogenów. Potem tylko wymiana przełącznika i montaż świateł.

No to jak tylko Mondziak będzie się dobrze sprawował (skrzynia), to dostanie przednie p/mgłowe smile.gif i zostanie w rodzinie. Jak tylko coś zacznie się dziać ze skrzynką, to idzie w odstawkę i wymienię go na francuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam poprowadzoną instalację. Zakończona jest ona zaślepioną wtyczką. Do położenia bym miał kabelek

> od tej wtyczki do halogenów. Potem tylko wymiana przełącznika i montaż świateł.

> No to jak tylko Mondziak będzie się dobrze sprawował (skrzynia), to dostanie przednie p/mgłowe i

> zostanie w rodzinie. Jak tylko coś zacznie się dziać ze skrzynką, to idzie w odstawkę i

> wymienię go na francuza.

a nie myślałeś o DLR zamiast p/mgielnych ?

ja bym u siebie zamienił chętnie, nie wiem jakie mondek ma żarówki, ale to co siedzie w p/mgielnych C-max'a to nadaje się tylko do lansu pod remizą grinser006.gif

efekt włączenia tych świeczek jest zerowy oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie myślałeś o DLR zamiast p/mgielnych ?

> ja bym u siebie zamienił chętnie, nie wiem jakie mondek ma żarówki, ale to co siedzie w p/mgielnych

> C-max'a to nadaje się tylko do lansu pod remizą

> efekt włączenia tych świeczek jest zerowy

Niezbyt mi się podobają. A poza tym wolę to, co fabryka montuje - udziwnienia mnie aż tak bardzo nie pociągają.

Poza tym halogeny dobrze doświetlają drogę przed autem i na poboczu, a przy dziadowskich drogach, jakie są w mojej okolicy jest to istotne. W grudniu "naprawiali" drogę - kładli rury kanalizacyjne i droga jest totalnie do d*py. Dziura na dziurze, do tego dochodzą kałuże. W każdej chwili możesz w coś wpaść.

Teraz "naprawiają" te dziury - robią to po naszemu - wrzucają łopatę masy i uklepują. I jadą do następnej dziury screwy.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezbyt mi się podobają. A poza tym wolę to, co fabryka montuje - udziwnienia mnie aż tak bardzo

> nie pociągają.

dla mnie ważniejsza jest użyteczność ok.gif

p/mgielne nie wiem czy włączyłem 2x w ciągu dwóch lat, a to i na zasadzie "bo są"

> Poza tym halogeny dobrze doświetlają drogę przed autem i na poboczu, a przy dziadowskich drogach,

> jakie są w mojej okolicy jest to istotne.

masz porównanie z jakiegoś mondka ?

bo tak jak pisałem, w c-maxie prawie nie widać że coś włączyłem oslabiony.gif

tak tylko zasugerowałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie ważniejsza jest użyteczność

> p/mgielne nie wiem czy włączyłem 2x w ciągu dwóch lat, a to i na zasadzie "bo są"

Miałem w Primerze i używałem często.

> masz porównanie z jakiegoś mondka ?

Np. na MKP ktoś wrzucał zdjęcia z ustawiania halogenów - świecą nisko i szeroko, czyli tak, jak ma być.

> bo tak jak pisałem, w c-maxie prawie nie widać że coś włączyłem

Może taka natura C-maxa? niewiem.gif

> tak tylko zasugerowałem

Spoko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz porównanie z jakiegoś mondka ?

> bo tak jak pisałem, w c-maxie prawie nie widać że coś włączyłem

> tak tylko zasugerowałem

Mavv ma mondka po lifcie więc nie będę się wypowiadał n/t jego halogenów. W moim (okrągłe lampy) nie wiem jakie siedzą żarówki ale zdarzyło mi się kilka razy jechać na postojowych z włączonymi halogenami bo efekt był lepszy niż na swiatłach mijania.

Halogeny na początku sprawiają wrażenie, że świecą do d00py ale jak się zastanowaić to właśnie tak mają świecić - nisko i szeroko.

Ja tam jestem zadowolony.

Inna sprawa: Mavv czy u Was jest obowiązek jazdy na świtłach przez całą dobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inna sprawa: Mavv czy u Was jest obowiązek jazdy na świtłach przez całą dobe?

Nie. Niestety nie. Często nawet wieczorem niektórzy jeżdżą bez świateł.

Co do halogenów - zgadza się - mają świecić nisko i szeroko.

Z tego, co widziałem, jak montowane są zaślepki - klosze z halogenami mocowane są tylko do zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK też nie, tutaj pono obowiazuje przepis, mówiący o tym, że podróżując nocą drogą oświetloną przez uliczne latarnie obowiązkowo należy mieć włączone podświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej... reszta jest nie istotna yikes.gif

tak, halogeny montowane są do zderzaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.