Skocz do zawartości

Zdejmowanie miski olejowej


bandi1

Rekomendowane odpowiedzi

no i kaput...dziura jak pudełko zapałek , wszystko przez wystający kamień na polnej drodze.... czy macie jakieś udogodnienia przy odkręcaniu miski w silniku 1.9 jtd (105km) , jutro muszę ją ściągnąć do spawania bo znalazłem korek i odłupany element irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i kaput...dziura jak pudełko zapałek , wszystko przez wystający kamień na polnej drodze.... czy

> macie jakieś udogodnienia przy odkręcaniu miski w silniku 1.9 jtd (105km) , jutro muszę ją

> ściągnąć do spawania bo znalazłem korek i odłupany element

Łoo panie, w maju brat zrobił to samo ale w bravo ( chyba ma mocniejszy silnik /pomijam chipa/ 115 KM?, ale też JTD) oslabiony.gif

Musisz odkręcić: Osłonę pod silnikiem, tłumik (zardzewiałe śruby), i coś jeszcze ...

Dostęp fatalny, ZTCP to miska jest przykręcona do skrzyni crazy.gif

Śruby (dużo) to chyba Torx'y, ale nie jestem pewien.

Montaż i demontaż miski u mechanika ZTCP - 80zł

Roboty dużo, no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łoo panie, w maju brat zrobił to samo ale w bravo ( chyba ma mocniejszy silnik /pomijam chipa/ 115

> KM?, ale też JTD)

> Musisz odkręcić: Osłonę pod silnikiem, tłumik (zardzewiałe śruby), i coś jeszcze ...

> Dostęp fatalny, ZTCP to miska jest przykręcona do skrzyni

> Śruby (dużo) to chyba Torx'y, ale nie jestem pewien.

> Montaż i demontaż miski u mechanika ZTCP - 80zł

> Roboty dużo,

torxy mam...śruby już 2 urwałem od wydechu , trudno, przewierce urwane szpilki i przykręcę przelotowymi...tylko ta przestrzeń między skrzynią a miską mnie przeraża , tam są 2 śruby schowane i tylko 1 cm szpary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> torxy mam...śruby już 2 urwałem od wydechu , trudno, przewierce urwane szpilki i przykręcę

> przelotowymi...tylko ta przestrzeń między skrzynią a miską mnie przeraża , tam są 2 śruby

> schowane i tylko 1 cm szpary

Dasz radę przerabiałem to w Bravie 1.8 (podobne miski) tylko dobrze wymyj miskę benzyną ekstrakcyjną i kup dobry uszczelniacz do przyklejenia miski nie silikon. Mogą kolidować sanki przy wyciąganiu miski bo smoczek w misce blokuje. Ja odkręciłem poduszkę środkową i jakoś wyciągnąłem. Tak jak pisał kolega potrzebny długi torx np taki.. torxy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.