Skocz do zawartości

Centralny zamek


lazik197

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni wariuje mi zamek centralny. Polega to na tym, że gdy wyłączę zapłon zamykają się wszystkie drzwi, aby wysiąść muszę podnieść rygiel w przednich lewych drzwiach i szybko wysiąść, bo znów się szybko zamyka. Otwieram samochód kluczem lecz zaraz po otwarciu znów go zamyka. Muszę szybko otwierać bo się zamknie. Raz gdy zostawiłem auto na chodzie zamknął się, dobrze,że miałem zapasowy klucz, bo trzeba byłoby coś popsuć. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś powoduje że sterownik dostaje sygnal do zamknięcia tylko teraz pytanie co ? Do głowy przychodzą mi dwie opcje:

- mikro stycznik przy zamku

- albo sama centralka (któyś z przekaźników się przycioł)

Co do mikro styczników żeby się do nich dostać trzeba by było zdjąć tapicerkę drzwi

a jeżeli chodzi o centralkę to spróbuj wyciągnąć na chwilę bezpiecznik od centralnego powinien to być F1 może to pomoże a jak nie to poszukaj centralki na podmianke o zobacz co się bedzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie bezpiecznika nie pomogło. Wyjąłem centralkę, przeczyściłem styki i położyłem na kaloryferze, bo nie wykluczone, że zawilgotniała. Wykładzina w miejscu gdzie znajduje się centralka była mocno wilgotna. W poniedziałek podłączę ją i zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź kabelki czy się nie przetarły na łączeniu drzwi - karoseria.

Miesiąc szukałem co powoduje taki efekt i problemem były 2 kable które u mnie akurat przy prawych przednich drzwiach się przetarły i miałem właśnie takie jaja, że wyłączenie zapłonu zamykało samochód.

Poza tym na włączonym zapłonie zamek działał poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.