Skocz do zawartości

Vectra C - żółta kontrolka "helikopter"


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Vectra się chyba na mnie łobraziła, za to, że ją lekko uszkodziłem i po trzech latach bezawaryjnej jazdy postanowiła mnie zaskoczyć i zaświeciła kontrolkę sygnalizującą chyba usterkę jakiegoś elementu układu wydechowego. Co ciekawe, auto jeździ raczej normalnie - nie zauważyłem żadnego niedomagania. Do serwisu będę miał czas pojechać dopiero we wtorek - środę, więc chciałbym się dowiedzieć co dokładnie mogło paść:

285832073-kontrolka.jpg

post-21394-14352515853562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Vectra się chyba na mnie łobraziła, za to, że ją lekko uszkodziłem i po trzech latach

> bezawaryjnej jazdy postanowiła mnie zaskoczyć i zaświeciła kontrolkę sygnalizującą chyba

> usterkę jakiegoś elementu układu wydechowego. Co ciekawe, auto jeździ raczej normalnie - nie

> zauważyłem żadnego niedomagania. Do serwisu będę miał czas pojechać dopiero we wtorek - środę,

> więc chciałbym się dowiedzieć co dokładnie mogło paść:

> [image]http://autokacik.pl/editpost.php?Cat=0&Board=opel&Number=285832073&page=0&what=showflat&vc=1[/image]

skad pomysl, ze chodzi o uklad wydechowy, pasc moglo 1000 roznych rzeczy wiec trzeba odczytac blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. to kontrolka od awari,jak ci coś nawali, to sie zapala.

Mylisz się kolego w VC "Check Engine" to kontrolka o symbolu samochodu z kluczem ta kontrolka z symbolem silnika informuje o problemie ze spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli nie mruga tylko swieci sie na stałe to nie ma problemu. Zazwyczaj po jakims czasie zgasnie.

> Mi sie zapalała jak sie swiece konczyły i czasami na zimno silnik palił na trzy.

świeci się na stałe ok.gif Dzisiaj odpaliłem auto, a żona stała z tyłu i mówiła, że straszliwie waliło sick.gif

ale jak pisałem - auto jeździ normalnie. Ciekawe czy to nie EGR mówi papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się kolego w VC "Check Engine" to kontrolka o symbolu samochodu z kluczem ta kontrolka z

> symbolem silnika informuje o problemie ze spalinami.

Niestety to Ty się mylisz, pojeździć trochę z samochodem z kluczykiem to wskoczy Ci check o którym mowa - trwały błąd.

Jakby wiem co mówię, mam checki od zakupu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ci tak powiedział? Instrukcja podaje co innego

Przeczytaj jeszcze raz.

Swieci sie na stale = mozliwe przekroczenie emisji spalin. Ja moge z tym zyć. Olewam tego rodzaju "ekologie" biglaugh.gif

Mruga = mozliwosc uszkodzenia katalizatora. To lepiej naprawic mozliwie szybko cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety to Ty się mylisz, pojeździć trochę z samochodem z kluczykiem to wskoczy Ci check o którym

> mowa - trwały błąd.

> Jakby wiem co mówię, mam checki od zakupu samochodu.

51cent wstawił skany z instrukcji poczytaj dokładnie. Check to samochód z kluczykiem symbol silnika to układ emisji spalin.

Tez jeżdżę VC i tez od czasu do czasu check się zapala wiec wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 51cent wstawił skany z instrukcji poczytaj dokładnie. Check to samochód z kluczykiem symbol silnika to układ emisji spalin.

Ale ja mam tą instrukcję. Tłumaczę jedynie jak to w rzeczywistości działa. W kompie cały czas te same błędy, samochodzik pojawia się sporadycznie, nie ma problemu, po kilkunastu rozruchach z samochodzikiem wpada błąd z check engine, czy jak wolisz "awarii emisji spalin" - cokolwiek to znaczy.

Powtarzam, z opcoma wypada cały czas ten sam błąd (a w zasadzie błędy) i te nie mają nic wspólnego jakimikolwiek spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja mam tą instrukcję. Tłumaczę jedynie jak to w rzeczywistości działa. W kompie cały czas te

> same błędy, samochodzik pojawia się sporadycznie, nie ma problemu, po kilkunastu rozruchach z

> samochodzikiem wpada błąd z check engine, czy jak wolisz "awarii emisji spalin" - cokolwiek to

> znaczy.

> Powtarzam, z opcoma wypada cały czas ten sam błąd (a w zasadzie błędy) i te nie mają nic wspólnego

> jakimikolwiek spalinami.

Skoro zapala się kontrolka emisji spalin oznacza że skład spalin jest nie poprawny czyli uszkodzenia w silniku lub układzie sterowania silnikiem powoduje nie prawidłowe proces spalania.

Tak czy inaczej Check to check a kontrolka emisji to kontrolka emisji obydwie oznaczają co innego.

Przecież błędy w oświetleniu czy np centralnego zamka lub układu audio nawet przez 100lat występowania nie zapalą kontrolki emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro zapala się kontrolka emisji spalin oznacza że skład spalin jest nie poprawny czyli

> uszkodzenia w silniku lub układzie sterowania silnikiem powoduje nie prawidłowe proces

> spalania.

Umówmy się, że nie zamierzam z Tobą na ten temat dyskutować. Dla Ciebie błąd "ciśnienie doładowania - nieprawdopodobne" jest błędem w układzie emisji spalin, dla mnie to błąd po drugiej stronie słupka, konkretnie czujnika ciśnienia doładowania, kierownic, podciśnienia do tychże, przepływki itd. Umówmy się, że nie będziemy wnikać dlaczego Ty uważasz tak, a ja uważam inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umówmy się, że nie zamierzam z Tobą na ten temat dyskutować. Dla Ciebie błąd "ciśnienie

> doładowania - nieprawdopodobne" jest błędem w układzie emisji spalin, dla mnie to błąd po

> drugiej stronie słupka, konkretnie czujnika ciśnienia doładowania, kierownic, podciśnienia do

> tychże, przepływki itd.

A gdzie napisałem ze jest inaczej?????

Ten błąd powinien zapalić checka(samochód z kluczykiem) i tak na pewno jest.

Usterki zgłaszane pod Checkiem mogą powodować zapalenie się kontrolki emisji spalin ale nie koniecznie.

>Umówmy się, że nie będziemy wnikać dlaczego Ty uważasz tak, a ja

> uważam inaczej.

Uważamy tak samo tylko inaczej interpretujesz kolejność sygnalizowania usterek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety to Ty się mylisz, pojeździć trochę z samochodem z kluczykiem to wskoczy Ci check o którym

> mowa - trwały błąd.

> Jakby wiem co mówię, mam checki od zakupu samochodu.

moge potwierdzic iz zapalenie tej kontrolki moze byc spowodowane wieloma usterkami...najczesciej poprzedzona jest kontrolka auta z kluczykiem i jak juz sie pojawi to trzeba kasowac interfejsem...

Wiekszosc usterek moze miec wplyw na emisje spalin hehe

np:

Przy dluzszej jezdzie z uszkodzonym czujnikiem polozenia przepustnicy (2.2dti kombi) wywalalo te kontrolke

Przy problemach z przeladowaniem turbiny tez...itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.