Skocz do zawartości

Rozrzad Renault 1.6 16V (K4M)


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

> generalnie jak nie masz blokad to sobie odpusc, taka dobra rada...

Dziękuję:)

Blokady już się dorabiają.

Pojęcie o wymianie tez mam, ale zawsze przed grzebaniem w aucie w którym jeszcze nie grzebałem wole poczytać żeby nie wyważać otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejna dobra rada to kup nowa srube walu jesli nie ma w komplecie

Zestaw jeszcze nie kupiony, ale wiem, ze wskazana jest jej wymiana.

A jakim momentem dokręcić ową śrubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZFR to kolo zmiennych faz rozrządu.

Zmienne fazy pozwalają na uzyskanie takiego samego momentu obrotowego w szerszym zakresie prędkości obrotowych silnika. KZFR steruje położeniem kątowym walka rozrządu, czyli opóźnia lub przyspiesza otwarcie zaworu ssącego.

Rozpoznać można po oznaczeniach silnika lub patrząc na silnik od przodu auta, za korkiem wlewu oleju w silnikach z KZFR jest elektrozawór sterujący KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> KZFR to kolo zmiennych faz rozrządu.

> Zmienne fazy pozwalają na uzyskanie takiego samego momentu obrotowego w szerszym zakresie prędkości

> obrotowych silnika. KZFR steruje położeniem kątowym walka rozrządu, czyli opóźnia lub

> przyspiesza otwarcie zaworu ssącego.

> Rozpoznać można po oznaczeniach silnika lub patrząc na silnik od przodu auta, za korkiem wlewu

> oleju w silnikach z KZFR jest elektrozawór sterujący KZFR.

Rozmawiałem dziś z kolega w pracy ( ma scenica z KZFR) i mówił że to kłopotliwe urządzenie i lubiące się psuć - prawda to?

BTW możesz zamieścić jakieś foto ( może być z neta) jak wygląda ten z ZKFR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy posiada ktoś opis wymiany rozrządu w silniku z tematu? Będę wdzięczny za podesłanie na priv.

> Pozdrawiam

Najważniejsze to odkręcać dolna śrube juz po ustawieniu i zblokowaniu na znaki bo na dole nie ma klina na kołach waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KZFR to kolo zmiennych faz rozrządu.

> Zmienne fazy pozwalają na uzyskanie takiego samego momentu obrotowego w szerszym zakresie prędkości

> obrotowych silnika. KZFR steruje położeniem kątowym walka rozrządu, czyli opóźnia lub

> przyspiesza otwarcie zaworu ssącego.

> Rozpoznać można po oznaczeniach silnika lub patrząc na silnik od przodu auta, za korkiem wlewu

> oleju w silnikach z KZFR jest elektrozawór sterujący KZFR.

tzn ten ma kzfr???

i192294_2012-04-11-17.17.11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.