Skocz do zawartości

Astra II 1.8 XE1 padnieta pompa paliwa.


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nie udalo mi się odpalic auta na benzynie, na lpg odpalilem go awaryjnie. Sprawdziłem bezpieczniki, zasilanie na pompę też jest, pompa milczy, wiec padła. Jaką kupić do swojej wersji, czy w wersjach benzynowych są różne w zależności od silnika?

Benzyny mam zawsze pół baku więc z braku pb nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zamienik na tej aukcji ale piszą, że ciśnienie jakie daje to 3 bary, a u mnie na starej było 4 bary (poniżej zdjęcie) czy ma to duże znaczenie ?

285850653-pb_pomiar.jpg

post-41280-14352515934445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest za pewne ciśnienie w instalacji. W zwarciu każda pompa rolkowa da więcej. Nawet taka od jednopunkta.

Ja bym rozważył tę używkę, gdyby sprzedający powiedział mi jakiej jest firmy. Napis jest zwykle na czole pompy przy króćcu wylotowym.

Dello to jednak nie jest lider jakości wink.gif, co nie znaczy, że nie będzie działać latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przysłali mi pompę BOSCH 0580309003 GM 9128226 czy będzie pasowała, bo za dużo informacji nie mogę znaleźć na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie pompy, okazało się że w aucie miałem identyczną grinser006.gif BOSCH 0580309003 GM 9128226

Musiałem tylko podmienić ze starej regulator ciśnienia paliwa bo w kupionej używce był padnięty i silnikiem szarpało i wywalało błąd p0130, po wymianie regulatora autko idzie aż miło.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Jestem już po wymianie pompy, okazało się że w aucie miałem identyczną BOSCH 0580309003 GM

> 9128226

> Musiałem tylko podmienić ze starej regulator ciśnienia paliwa bo w kupionej używce był padnięty i

> silnikiem szarpało i wywalało błąd p0130, po wymianie regulatora autko idzie aż miło.

> Dzięki za pomoc.

Witam. Mam podobny problem tylko że mi pompa raz działa raz nie, wyjąłem bezpiecznik i połączyłem kabelkiem żeby pompka chodziła non stop 30-87 i nie chodziła, pókłem ją i zaczeła pracowac lecz nie na długo, 2dni rozebrałem ją i kabelki po sprawdzałem po zaciskałem i nie pomaga raz działa raz nie, jak sprawdzic ten regulator cisnienia bo wydaje mi się że on wadzi. nie moge na necie znaleśc go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszają się szczotki komutatora. Nie naprawisz tego bez rozebrania silnika pompy. A gdy to

> zrobisz, to już jej nie złożysz.

> Pompa do wymiany.

> Regulator to metalowy cylinder między pompą i jej pokrywą.

Ok rozumiem. Dziś pompe zamówiłem używaną na allegro z firmy bosch, odezwe się jak dojdzie i założe ją. A jeszcze jedno, jak odpale auto jak stoi cały dzień i noc to obroty idą do 2500 i zaś spadają, czy to może byc przyczyną tej pompy czy czujnika wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok rozumiem. Dziś pompe zamówiłem używaną na allegro z firmy bosch, odezwe się jak dojdzie i założe

> ją. A jeszcze jedno, jak odpale auto jak stoi cały dzień i noc to obroty idą do 2500 i zaś

> spadają, czy to może byc przyczyną tej pompy czy czujnika wału korbowego?

gdyby świrował czujnik wału korbowego to silnik by zgasł, na pewno świecił by check engine, jeżeli nie świeci check to coś innego jest przyczyną,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś doszła pompa. Pompa założona i jak narazie jest wszystko ok obroty jak narazie są dobre, jutro

> jak z pracy przyjade to odpale jak zimny bedzie i zobaczymy czy obroty ida do 2500.

No i lipa, auto jak odpaliłem to zgasło, zapaliłem jeszcze raz odpaliło i obroty były na 1500 w dodatku nie szło jechac bo jakiś za mulony dopiero jak silnik się rozgrzeje to wszystko jest ok. co to może być. a do czego służy ten regulator pomki paliwa? może to on jest skopany? czy jak by ten reguratol był skopany to auto odpali? Czy to może być czujnik cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.