Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy CB


KoKoT129

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja mulher.gif sprezentowała mi na urodziny CB radio. Jest ono z niższej półki ale kumpel ma to samo w Audi i działa bez zarzutów.

Chodzi mi o to że w UNO na postoju przy wyłączonym silniku działa poprawnie, ale po włączeniu silnika zaczynają się mega zakłócenia. Na co w Unoku zwrócić uwagę aby wyeliminować zakłócenia.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Moja sprezentowała mi na urodziny CB radio. Jest ono z niższej półki ale kumpel ma to samo w Audi

> i działa bez zarzutów.

> Chodzi mi o to że w UNO na postoju przy wyłączonym silniku działa poprawnie, ale po włączeniu

> silnika zaczynają się mega zakłócenia. Na co w Unoku zwrócić uwagę aby wyeliminować

> zakłócenia.

> Z góry dzięki za odpowiedz.

> Pozdrawiam

Jakie CB?

U mnie najbardziej zakłócała pompa paliwa i wentylator chłodnicy.

Za pomocą cewki i kondensatorka można zrobić samemu tani filtr.

Na tej stronie jest pokazane jak zrobić filtr (patrz "filtr samochodowy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko to M-tech Legend II, wiem że szału nie robi ale w innym aucie działa poprawnie. Kolega mi teraz powiedział że można jeszcze jakiś kondensator przeciwzakłóceniowy przy alternatorze sprawdzić.

Zastanawiałem się czy super filtry z Allegro za 10 PLN coś dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko to M-tech Legend II, wiem że szału nie robi ale w innym aucie działa poprawnie. Kolega mi

> teraz powiedział że można jeszcze jakiś kondensator przeciwzakłóceniowy przy alternatorze

> sprawdzić.

> Zastanawiałem się czy super filtry z Allegro za 10 PLN coś dają.

Raczej nie. Zbadaj co Ci tak zakłóca i tam daj filtr wg opisu, który Ci wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko to M-tech Legend II, wiem że szału nie robi

Ej no bez przesady 270751858-jezyk.gif sam takie mam w połączeniu z ML-145 i śmiga bardzo fajnie ok.gif w wolnej chwili muszę tylko podjechać na jak to mi znajomy napisał:

Quote:

wymiana filtra 455, poprawa mocy, modulacji, czułości


I będzie elegancko ok.gif

Nie ma co narzekać, że radio słabe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no bez przesady sam takie mam w połączeniu z ML-145 i śmiga bardzo fajnie w wolnej chwili

> muszę tylko podjechać na jak to mi znajomy napisał:

> Quote:

> wymiana filtra 455, poprawa mocy, modulacji, czułości

> I będzie elegancko

> Nie ma co narzekać, że radio słabe

Wiem, że nie ma co narzekać ale coś trzeba poprawić smile.gif

a jak się naczytałem na forach to żeby radio było dobre musi kosztować 1 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że nie ma co narzekać ale coś trzeba poprawić

> a jak się naczytałem na forach to żeby radio było dobre musi kosztować 1 000 PLN.

Dobre radia były kiedyś. Jak się chce mieć coś naprawdę porządnego to trzeba szukać w używkach. Ale trzeba wiedzieć czego szukać ok.gif

W M-Techu mi przeszkadza tylko to, że dźwięk nie jest zbyt przyjazny dla ucha, zbyt dużo piszczenia, ale na szczęście można to spokojnie poprawić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W M-Techu mi przeszkadza tylko to, że dźwięk nie jest zbyt przyjazny dla ucha, zbyt dużo

> piszczenia, ale na szczęście można to spokojnie poprawić

Na czym polega ta poprawa? Można to samemu zrobić czy lepiej w jakimś serwisie CB? Kolega coś mi mówił o wymianie kondensatora i czegoś jeszcze, ale musiałbym się dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można podłączyć radyjko bezpośrednio do akumulatora,

u mnie były trzaski jak podłączyłem z instalacji (chyba z radia cd wziąłem zasilanie).

po podłączeniu kabelkami od aku, trzaski może nie minęły, ale było ich znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Moja sprezentowała mi na urodziny CB radio. Jest ono z niższej półki ale kumpel ma to samo w Audi

> i działa bez zarzutów.

> Chodzi mi o to że w UNO na postoju przy wyłączonym silniku działa poprawnie, ale po włączeniu

> silnika zaczynają się mega zakłócenia. Na co w Unoku zwrócić uwagę aby wyeliminować

> zakłócenia.

> Z góry dzięki za odpowiedz.

> Pozdrawiam

przede wszystkim pompa paliwa sieje masakrycznie sick.gif Na szczęście ja jeżdzę na LPG i odcinam prace pompy paliwa po przejściu na LPG. Oczywiscie zakłócają też inne elementy elektryczne silnika (podejrzewam alternator, może cewka też) ale po wyregulowaniu mojego unidena( który ma dosyĆ dobre filtry wewnetrzne), zakłócenia elektrycznych z uno nie przeszkadzają wogóle, a przy dobrym sygnale praktycznie nie słychaĆ ich ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym polega ta poprawa? Można to samemu zrobić czy lepiej w jakimś serwisie CB? Kolega coś mi

> mówił o wymianie kondensatora i czegoś jeszcze, ale musiałbym się dopytać.

Dokładnie już nie pamiętam. Na kąciku CB kiedys mi chłopaki tłumaczyli co powinienem zmienić, ale że boje się grzebać w płytce drukowanej zeby nie zepsuć to zawiozę radyjko do speca i bedzie po sprawie. Poszukaj mojego wątku o M-Techu na kąciku CB to zobaczysz co mi tam radzili ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.