Skocz do zawartości

Wymiana bębnów bez wymiany szczęk


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesienią była wymiana szczęk z tyłu (system LockHeed 203mm bez abs foto1 foto2 )

Stare bębny zostały.

no i teraz stwierdzam, że chcę wymienić bębny bo są owalne i powodują pulsacje przy hamowaniu.

Co do przyczyn zowalowania to mam swoją teorię, natomiast zasadniczo pytam o to co w temacie.

Czyli wymiana samych bębnów = sprawa trywialna i banalna.

Natomiast czy są jakieś myksy z samoregulacją szczęk, żeby po prostu szczęki w pracy jałowej ładnie cofały się i niepotrzebnie nie tarły?

Szczek nie chcę wymieniać, bo po prostu są niezużyte od jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie czy są w miarę równe żeby Ci rowów nie wytargało w nowych bembnach :D

Myślę, że okładziny szczęk nie są idealnie równe - wiadomo przepracowały w starych bębnach jakiś czas - natomiast stare bębny nie mają jakiejś szczególnie porytej powierzchni tarcia.

Natomiast i tak wiadomo, że nowe bębny będą miały mniejszą średnicę, więc powierzchnia robocza szczęk będzie nieco inna i i tak musi się dotrzeć do nowych bębnów.

Tak czy owak szczęk nie chcę zmieniać, pozostaje pytanie o samoregulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy owak szczęk nie chcę zmieniać, pozostaje pytanie o samoregulację.

Musisz skręcić samoregulator na maksa i popuścić linkę ręcznego. Założysz nowe bębny i musisz ponaciskać na pedeł hamulca kilkanaście razy. Samoregulatory jak sama nazwa wskazuje wyregulują ci szczęki tak aby było dobrze. Zakładam oczywiście że dobrze ci działają. Dopiero po tych czynnościach możesz wyregulować linkę ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoregulatory jak sama nazwa wskazuje

> wyregulują ci szczęki tak aby było dobrze. Zakładam oczywiście że dobrze ci działają.

o ile działą ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.