Skocz do zawartości

Termostat do silnika 1,2 8v 60KM


StiloMWVANActive

Rekomendowane odpowiedzi

Faluje mi bardzo wskazówka od wskaźnika temperatury płynu chłod. Falowanie jest w zakresie od połowy wskaźnika do prawie 1/4 wskaźnika. Silnik się nie przegrzewa, ale na pewno jest niedogrzany. Chyba to termostat bo auto ma już prawie 10 lat i jeździ na fabrycznym. Czy ktoś wie ile kosztuje w ASO termostat, koszt zamyka się w 100zł? Czy Fiat kładł do puntolotów II przed FL termostaty różnych producentów, jeśli tak to które są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat kładł do puntolotów II

> przed FL termostaty różnych producentów, jeśli tak to które są lepsze?

U mnie w oryginale był firmy BEHR takie ponoć szły na pierwsze wyposażenie osobiście ja wymieniłem na VERNETA ale słyszałem że spadli z jakością ( jak na razie wsio OK ) cena na VERNETA po rabatach 28 zł , co do oryginału w ASO to chyba coś tak będzie .

Jak chcesz się upewnić czy to termostat i masz dostęp do kompika z FES-em to fajnie widać jak pracuje termostat bo masz temperaturę on-line oczywiście w czasie jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w oryginale był firmy BEHR takie ponoć szły na pierwsze wyposażenie osobiście ja wymieniłem

> na VERNETA ale słyszałem że spadli z jakością ( jak na razie wsio OK ) cena na VERNETA po

> rabatach 28 zł , co do oryginału w ASO to chyba coś tak będzie .

Czyli szukam Behra, ewentualnie verneta. Z tąceną to kolega chyba przesadził, bo to niemoże tak mało kosztować?

> Jak chcesz się upewnić czy to termostat i masz dostęp do kompika z FES-em to fajnie widać jak

> pracuje termostat bo masz temperaturę on-line oczywiście w czasie jazdy .

Nie mam dostępu do do kompa z FES , ale może coś wykombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do 16V zawsze był tańszy niż do 8V, nie chce mi się szukac po eperze, ale powinieneś zmieścić się

> z oryginałem bez rabatów do 100

Ta cena chyba jest już bliższa rzeczywistości. Generalnie rząd wielkości do 100 zł oznancza, że pójdę na skróty i kupię w ASO. Jakby był droższy to szukałbym gdzieś taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tąceną to kolega chyba przesadził, bo to niemoże tak

> mało kosztować?

W Olsztynie normalna cena bez rabatów to coś koło 40zł a z moim rabatem 28 zł , kupione w GORDONIE , nawet w AUTOLANDZIE gość twierdził że to naprawdę dobra cena , wiec wszystko zależy jaki ma się rabat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wie ile kosztuje w ASO termostat, koszt zamyka się w 100zł?

Jakieś dwa lata temu zakupiłem w ASO oryginalny termostat za 97 PLN , dla Fiata wyprodukował go BEHR miał nabite logo ok.gif , teraz pewnie będzie z parę złotych drożej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Olsztynie normalna cena bez rabatów to coś koło 40zł a z moim rabatem 28 zł , kupione w GORDONIE

> , nawet w AUTOLANDZIE gość twierdził że to naprawdę dobra cena , wiec wszystko zależy jaki ma

> się rabat .

oryginał wg epera kosztował rok temu 110 zl z uszczelką. Więc szczerze wątpię, żeby za 40 zł byl oryginał - tyle to kosztuje vernet a nie behr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kilka lat temu padl mi termostat w PII 1.2 8V to zakupilem sama wkladke za kilkanasie zl.

> Wymienilem i problem z glowy.

Jeśli da się wymienić sam wkład to piękna sprawa. Za odpowiednią temperaturę płynu nie odpowiada przecież obudowa termostatu. Dzisiaj pomacałem węże do chłodnicy, ten z lewej u dołu był ciepły, ten z prawej u góry gorący. W tym czasie wskazówka na wskaźniku temperatury była przed połową, tak po środku między 1/4 a 1/2. To chyba znaczy, że problem u mnie to na 100% termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oryginał wg epera kosztował rok temu 110 zl z uszczelką. Więc szczerze wątpię, żeby za 40 zł byl

> oryginał - tyle to kosztuje vernet a nie behr.

Czytaj kolego uważnie , bo parę postów wyżej piszę że to cena za VERNETA a nie za oryginał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak po wymianie termostatu skutecznie odpowietrzyć układ chłodzenia? Wiadomo, że nie jest to proste, nie wiem nawet czy w ogóle możliwe. Mam auto 10 rok i nigdy żaden fachman nie dał rady go odpowietrzyć tak jak się należy, tzn. zawsze przy temperaturze poniżej ok. 10 C słychaćna zimnym silniku, zwłaszcza po uruchomieniu bulgotanie confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.