Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie silnika Thalia


szumigt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W zeszłym roku w październiku zrobiłem (prawie) kompletny remoncik silnika. Tzn wymieniłem rozrząd (razem z pompą wody), klin-a, świece i olej. Od tamtego czasu w silniczku dzieje się cosik chyba niepokojącego. Rano kiedy odpalam zimne autko silnik wpada w lekkie drgania. Po jakiś 15 sek od rozruchu słychać moment uruchomienia jakiegoś urządzonka którego dźwięk przypomina działanie kompresora. (klima wyłączona). Jeśli w tym momencie auto jest już w ruchu i do tego zbiegnie się to z przyśpieszaniem to moment włączenia tego urządzenia spowoduje szarpnięcie autem (kurcze ciężko to opisać ... jakby na sek brakowało paliwka). Kiedyś nie przypominam sobie takiego zachowania a tym bardziej dzwięku tego urzadzenia. Naprawę robiłem co prawda nie w serwisie ale podobno w zaufanym warsztacie.

Ktoś może coś podpowiedzieć bo nie bardzo nawet wiem od czego rozpocząć poszukiwania ... niewiem.gif

Aaa wróc zapomniałem. Autko jest na LPG ale to wszystko co opisałem dzieje się jeszcze anim auto przejdzie na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> W zeszłym roku w październiku zrobiłem (prawie) kompletny remoncik silnika. Tzn wymieniłem rozrząd

> (razem z pompą wody), klin-a, świece i olej.

Wybacz, że się czepiam. Ale co ma wspólnego, z minimalnym nawet remontem, standardowa obsługa okresowa silnika?

Jeszcze trochę i wymiana oleju i dolanie płynu do spryskiwaczy będzie nazywane Remontem. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odp. smile.gif

> swiece wymieniales kiedys ?

Świece wymieniłem podczas tego "remontu" Założyłem Bosch-e platynowo-irydowe. Oznaczenia nie pamiętam. Było to jakieś 2500km temu.

> sprawdzic czy cewka nie pada.

> moze czujnik polozenia walu/walka czasem przerywac i daje to takie szarpniecia

... ale to jak sie lekko nagrzeje silniczek to nie słychać owego dzwięku kompresora a szarpnięcie daje efekty tylko podczas załączania tego kompresorka później autko cały czas śmiga normalnie. Jak by cosik z w/w padało to dawało b efekt cały czas prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, za odp.

> Świece wymieniłem podczas tego "remontu" Założyłem Bosch-e platynowo-irydowe. Oznaczenia nie

> pamiętam. Było to jakieś 2500km temu.

> ... ale to jak sie lekko nagrzeje silniczek to nie słychać owego dzwięku kompresora a szarpnięcie

> daje efekty tylko podczas załączania tego kompresorka później autko cały czas śmiga normalnie.

> Jak by cosik z w/w padało to dawało b efekt cały czas prawda ??

Nie masz u siebie czegos takiego jak stosowal VW w swoich silnikach? Tzw odkurzacz z biegiem czasu zaczynal halasowac. A ja pobiera wiecej pradu to i moze stad szarpniecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ... ale to jak by pompa włączała się po po uruchomieniu silnika ?? Pompę owszem słychać ale po przekręceniu kluczyka ale przed uruchomieniem.

Dziś sprawdziłem dokładniej. To jakieś 45 sek po odpaleniu. Do tego czasu silniczek pracuje dość nierówno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.