Skocz do zawartości

O co chodzi? Suchy bagnet [Omega b]


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

No więc skontrolowałem sobie poziom oleju, przy czym zrobiłem to profilaktycznie bo nie wyświetla się nic w wyświetlaczu komp. i nie zapala się kontrolka oleju.

Kontrolę robię w ten sposób: Pierwsze co robię to wyjmuję bagnet, wycieram i wkładam jeszcze raz, wyciągam i dopiero wtedy patrzę ile wskazuje. Wskazało, że poziom jest na dolnej kresce, no to dolewam 1L. Czekam jakąś dłuższą chwilę i sprawdzam ponownie i co widzę? Wskazuje tak jak było przed dolewką hmm.gif

No to czekam jeszcze raz myśląc, że jeszcze nie spłynęło do miski. Wyciągam ponownie i widzę ze bagnet całkiem suchy icon_eek.gif

No to uruchamiam silnik na chwilę, gaszę, czekam dobrą chwilę i ponownie wyciągam bagnet (procedura jak na początku) i widzę, ze wskazuje niby MAX, ale im częściej wkładam, wyciągam i wycieram to bagnet robi się suchy.

Normalne to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłączasz silnik

Ja bym jeszcze dodał - wyjmujesz bagnet. U mnie w 2.0DTI (to jest chyba silnik TDH) jest tak, że jak zostawisz bagnet, to w zyciu nie sprawdzisz dobrze stanu oleju. Dopiero jak się wyjmie bagnet (na ciepłym) i poczeka to można powiedzieć, że widać ile tam jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.